Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Czesi znów lepsi

22-02-2023, 10:51 Dawid Kosmalski

Rudzcy rugbyści przegrali w towarzyskim spotkaniu 13:36 z TJ Sokol Mariánské Hory, zespołem grającym na drugim poziomie czeskiej Národní Liga Ragby.

To nie pierwsze spotkanie Gryfów z rugbystami z Ostrawy. W marcu 2022 roku również doszło do towarzyskiego pojedynku na Burloch Arenie. Wówczas także lepsi okazali się goście, którzy wygrali 53:25 (29:10).

W sobotnie popołudnie (18.02) pierwsi punkty zdobyli rudzianie za sprawą przyłożenia Patryka Woźniaka. Goście szybko odpowiedzieli przyłożeniem, co sprawiło, że pierwsze 20 minut zakończyło się wynikiem 5:5 (grano 4x20 minut). Druga część gry również była wyrównana, toczyła się głównie w środkowej części boiska. Gryfy zdobyły trzy punkty po celnym karnym kopniętym przez Mateusza Zabiegałę, ale po raz pierwszy na prowadzenie wyszli goście, zdobywając przyłożenie po akcji skrzydłem.

Od trzeciej części gry powoli swoją dominację coraz wyraźniej zaznaczali goście, natomiast Gryfom widocznie zaczynało brakować sił. Szybko zdobyte dwa przyłożenia po niemalże bliźniaczych akcjach gości – piłka rzucona w atak i przejście linii obrony przez źle ustawioną obronę i przed ostatnią częścią gry – Czesi prowadzili już 24:13. W ostatniej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie, Gryfy broniły się resztkami sił, a goście zdobywali kolejne przyłożenia.

Spotkanie zasłużenie zwyciężył zespół TJ Sokol Mariánské Hory, jednak trzeba zaznaczyć, że Gryfy przystępowały do tego spotkania na zakończenie trzydniowego obozu stacjonarnego i są w trakcie ciężkich zimowych treningów, a Czesi już na początku marca rozpoczynają swoją rundę wiosenną, więc obydwa zespoły były na dwóch różnych etapach przygotowań. W tym spotkaniu w barwach naszego zespołu zadebiutowali: serbski skrzydłowy Aleksandar Stevanović oraz wychowanek RC Częstochowa Michał Hutny.


Komentarze