Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Czerwcowe wiewiórki znowu pobiegły

18-06-2018, 15:25 Magdalena Buchta

Rudzcy „wiewiórkowi" biegacze są już prawie na półmetku. W sobotę (16.06.) odbył się już czwarty w tym cyklu „Bieg Wiewiórki”, w którym udział wzięli zarówno ci najmłodsi biegacze, ci trochę starsi oraz miłośnicy nording walking. Do organizatorów trafiło 313 zgłoszeń, z których prawie 100 było zgłoszeniami dzieci.

- Po raz kolejny spotykamy się przy Szkole Podstawowej nr 15, która mam  nadzieję wychowa znakomitych sportowców - powiedziała prezydent Grażyna Dziedzic, która przy okazji biegu przypomniała o innej zbliżającej się imprezie dla biegaczy. - To dobra okazja, by zaprosić Was serdecznie na zbliżający się maraton industrialny, który odbędzie się  28 lipca - dodała prezydent.

Tradycyjnie już zawodnicy sprawdzili swoje siły na pętli o długości 4,2 km, którą, w zależności od predyspozycji, było można pokonać od jednego do pięciu razy. Limit pokonania pełnego dystansu, czyli 21 km wynosi 2:45 godziny. Na tej samej trasie wystartowali także wielbiciele nordic walking, dla których maksymalny dystans to 12,6 km. A na dzieci i młodzież do lat 15 czekała rywalizacja na dystansie 1 km. - Startowałem w biegu wiewiórki już wcześniej, ale to moje pierwsze podium. Moim ulubionym sportem jest pływanie, ale biegi są na drugim miejscu - zaznaczył trzynastoletni Dominik Gawęda.


Komentarze