Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Czas na szaleństwo na tafli

29-11-2017, 10:52 Joanna Oreł

Aż na czterech lodowiskach w naszym mieście będzie można poszaleć na tafli. Ślizgawki będą działały tradycyjnie w Orzegowie, a także w Bykowinie, Halembie oraz w Nowym Bytomiu. Większość z nich zostanie otwarta na początku grudnia.

Lodowisko przy Burloch Arenie w Orzegowie działa już od 18 listopada. – W pierwszy weekend mieliśmy ok. 600 gości – ok. 250 osób było w sobotę, a w niedzielę ok. 350 – mówi Tomasz Holewa z MOSiR-u. Ślizgawka mierząca 30/60 metrów dostępna jest w tygodniu w godzinach od 7.30 do 20.30 lub do 21.30 (w weekendy od godz. 10 do godz. 20.30). Dokładny harmonogram (na tafli trenują też hokeiści RTH Zryw) znajduje się na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na miejscu będzie możliwość naostrzenia łyżew, a lodowisko otwarte będzie prawdopodobnie do połowy marca.

MOSiR uruchomi również ślizgawkę przy Szkole Podstawowej nr 2 w Bykowinie (ul. Gwarecka 2). Tutaj będzie dostępna tafla o wymiarach 20/30 metrów. – Właśnie rozkładamy lodowisko i planowany termin jego uruchomienia to 6 grudnia, ale z racji tego, że mamy trochę zapasu czasowego i o ile aura na to pozwoli, to być może uda się otworzyć ślizgawkę wcześniej – zapowiada Tomasz Kuras z MOSiR-u, odpowiadający za lodowisko w Bykowinie.

W tym roku tafla ma prawdopodobnie pojawić się także na rynku w Nowym Bytomiu. – To lodowisko będzie nieco inne, bo wykonane ze specjalnych płyt, dzięki czemu warunki pogodowe nie będą aż tak istotne dla jego działania. Wstępnie planujemy otwarcie na 6 grudnia, a lodowisko prawdopodobnie ma być czynne w grudniu oraz w styczniu – zapowiada Andrzej Pustelnik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Fani piruetów na lodzie będą mogli także skorzystać ze ślizgawki przy Aquadromie w Halembie. – Będziemy ją otwierać 15 grudnia o godz. 16. Tego dnia dzieci i młodzież do 18. roku życia będą mogły skorzystać z lodowiska za złotówkę, a pozostali za 5 zł. W kolejnych dniach działania ślizgawki będzie możliwość wypożyczenia łyżew za 5 zł i wejścia na lodowisko za 5 zł. Lodowisko czynne będzie w dni powszednie w godzinach od 16 do 21 oraz w święta od 10 do 21. Z tym że w Wigilię oraz w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia i w sylwestra ślizgawka będzie zamknięta – mówi Agnieszka Piekorz-Hałczyńska z Aquadromu.


Komentarze