Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Ciężar na medal

21-08-2018, 14:10 Agnieszka Lewko

Klaudia Nowak zdobyła wicemistrzostwo Europy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym. Z  wynikiem 85 kg w kategorii wagowej do 63 kg w juniorach do 23 lat rudzianka zakończyła rywalizację na mistrzostwach Europy. Zawody odbyły się w Bordeaux we Francji.

- Na pierwszym podejściu zaliczyłam 80 kg, a na drugim 85 kg, które wystarczyło, aby zdobyć srebrny medal. Atakowałam też 92,5 kg na złoty medal, jednak nie udało się i przegrałam z Chorwatką - komentowała Klaudia Nowak, wicemistrzyni z Bordeaux. -  Jestem jednak zadowolona ze startu, bo niedawno wróciłam z wakacji, więc moja forma była słaba i na treningach też nie szło mi dobrze. Dlatego  start jak najbardziej uważam za udany. Szkoda tylko tego ostatniego podejścia na 92,5kg, ponieważ  został taki niedosyt,  ale to daje mi motywację, żeby odbić się na mistrzostwach  świata, które odbędą się w maju w Japonii. Przy okazji gratuluję także innym zawodnikom z mojego klubu UKS Pover Kuźnik, którzy całkiem nieźle wypadli - dodała.

Warto dodać, że podczas mistrzostw Europy we Francji dobrą formą wykazał się inny zawodnik z Rudy Śląskiej - Adam Łaskawski, który zakończył rywalizację na czwartym miejscu.


Komentarze