Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Charytatywne bieganie

24-08-2017, 11:08 UM Ruda Śląska

W najbliższą niedzielę /27.08/ na Burloch Arenie w Rudzie Śląskiej - Orzegowie odbędzie się III Bieg Pamięci Górników. Początek imprezy zaplanowano na godz. 10:00. Dochód z wpisowego w całości przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Fundacji You Can Help. Wydarzeniu będzie towarzyszył festyn rodzinny, występy artystyczne oraz liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Patronat nad imprezą objęła prezydent miasta Grażyna Dziedzic.

Zawodnicy rywalizować będą na dystansie 5 oraz 10 km. W zawodach będzie mogło wziąć udział 250 zawodników. Na chwilę obecną na listach startowych widnieje ponad 100 nazwisk. Możliwość zapisu do biegu istnieje jeszcze w dniu wydarzenia w Biurze Zawodów. Opłata startowa wynosi 60 zł. Wpisowe w całości będzie przekazane na pomoc podopiecznym Fundacji You Can Help. Opłata startowa obejmuje: numer startowy, napoje, koszulkę dla uczestników biegu oraz pamiątkowy medal.

Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych. Dla nich przygotowane zostały biegi na dystansie 400 m (rocznik 2007 i młodsze dzieci) oraz 800 m (rocznik 2006 i starsze dzieci). Udział w biegu dla dzieci jest bezpłatny. Zapisy w dniu biegu lub na stronie: https://weglosmyk.pl/bieg/zapisy-dzieci/

Oprócz wymiaru sportowego wydarzenia, niezwykle ważny jest również cel, który mu przyświeca. – Chcemy uczcić pamięć wszystkich górników, którzy polegli na posterunku pracy przez lata funkcjonowania górnictwa w Rudzie Śląskiej i na Śląsku. Przed biegiem zawodnicy udadzą się na pobliski cmentarz, gdzie znajdują się mogiły górników poległych w katastrofie górniczej w kopalni Karol w 1898 r. Na cmentarzu pochowani zostali także górnicy, którzy polegli w trakcie ostrzału artyleryjskiego w czasie wkraczania w 1945 r. wojsk radzieckich – informuje współorganizator biegu August Jakubik.

Start biegu głównego zaplanowano na godz. 10:00. O godz. 11:30 przeprowadzone zostaną biegi dla dzieci. Z innych atrakcji wyliczyć należy turniej piłki nożnej dla dzieci, który rozpocznie się o godz. 12:30. Natomiast o godz. 14:30 rozpocznie się festyn, podczas którego wystąpi m.in. Piotr Herdzina i zespół Mini Bazar.

Głównym organizatorem biegu jest Węglo Smyk Sp. z o.o.


Komentarze