Cenny punkt

08-09-2013, 11:18 Sandra Hajduk

Jeden punkt zdołała wywieźć z trudnego terenu Urania Ruda Śląska. Kochłowiczanie po bardzo ciężkim spotkaniu zremisowali na wyjeździe z MKS-em Lędziny 1:1.

Od początku spotkania lepiej na murawie prezentowali się gospodarze. Kochłowiczanie atakowali rzadko, a jedyne na co było ich stać to strzały z dystansu. Gospodarze mieli kilka dobrych okazji do zdobycia bramki. Wykorzystywali głównie stałe fragmenty gry, jednak raz po strzale z wolnego piłka obiła poprzeczkę a chwilę później dobrze interweniował Pardela. Przewrotnie jednak, mimo słabszej dyspozycji, wynik spotkania otworzyła właśnie Urania – w 37 minucie, wrzutkę z prawej strony boiska na lewą wykorzystał Baron, który głową skierował piłkę do siatki gospodarzy.

Objęcie prowadzenia nie zdołało jednak wystarczająco zmobilizować kochłowiczan. Znów w drugiej połowie lepsze okazje wypracowywali sobie gospodarze. Dwukrotnie zawodnicy MKS-u znaleźli się w sytuacji sam na sam z Pardelą, ale dobrze spisał się golkiper Uranii. W końcu jednak w 70 minucie starania gospodarzy przyniosły efekty - po zagraniu z lewej strony szczupakiem uderzył Kapela i było 1:1. Chociaż od 73 minuty MKS grał w dziesiątkę, to w dalszym ciągu dochodził do klarowniejszych sytuacji. Na wysokości zadania stanął jednak Pardela, który po raz drugi nie dał się pokonać, dzięki czemu Urania zdobyła cenny punkt.

MKS Lędziny – Urania Ruda Śląska 1:1

Urania Ruda Śląska: Pardela, Hejdysz, Gabryś, Jańczak, R.Grzesik, Baron ('89 Żak), Mikusz ('75 Kamieński), Musiał, Zawisza, Oczko, Miszka ('74 Stawowy)

Trener: Stanisław Mikusz