Cenne zwycięstwo

20-10-2014, 23:34 Robert Połzoń

Drużyna SPR Grunwald Ruda Śląska odniosła drugie zwycięstwo w rozgrywkach drugiej ligi mężczyzn w piłce ręcznej. Tym razem pokonali Wisłę Sandomierz na wyjeździe 32:31. Wynik spotkania sugeruje, iż było to spotkanie bardzo wyrównane, jednakże nerwowo zrobiło się tylko w samej końcówce.

Pierwsza połowa upłynęła pod dyktando rudzian, którzy wypracowali sobie kilku bramkową przewagę. Na przerwę podopieczni Macieja Zarzyckiego schodzili przy wyniku 15:11 i mogli spokojnie kontrolować dalsze losy spotkania. Niestety po przerwie w szeregi zespołu z Rudy Śląskiej wdarła się niepotrzebna nerwowość, a co za tym idzie niepotrzebne straty, niecelne rzuty oraz proste błędy techniczne. Na szczęście w szeregach rudzian dobrze dysponowani rzutowo byli Szymon Kmieć i Marceli Migała, którzy indywidualnymi zagraniami utrzymywali bezpieczną przewagę. Bardzo wiele emocji dostarczyła sama końcówka. W tym fragmencie gospodarze doprowadzili do remisu w ostatniej minucie spotkania, by za chwile stracić bramkę grając w przewadze. Miejscowi mieli możliwość doprowadzenia do remisu z rzutu wolnego w ostatniej sekundzie spotkania, ale ta sztuka im się nie udała. Nie obyło się także bez wykluczeń i czerwonych kartek. Cała drużyna z Rudy Śląskiej otrzymała 28 minut kar oraz dwie czerwone kartki. Mimo wielu błędów własnych oraz trudnego terenu zawodnikom z Rudy Śląskiej udało się wywieźć cenne dwa punkty, które mogą okazać się bardzo cenne w kontekście walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.