Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Capoeristas zawładnęli Rudą Śląską

18-06-2018, 15:16 Agnieszka Lewko

W miniony weekend (16-17.06) rudzianie mieli okazję wziąć udział w Festiwalu Kultury Brazylijskiej, na który  przyjechali capoeristas z całej Polski i zagranicy. Natomiast gośćmi tegorocznej edycji imprezy byli instruktorzy z Brazylii oraz Hiszpanii. Podczas dwudniowego święta capoeiry nie zabrakło także zajęć otwartych dla wszystkich mieszkańców oraz pokazu roda de capoeira.

- Impreza znajduje się na liście ogólnopolskich największych Festiwali Kultury Brazylijskiej. W tym roku została wpisana także w międzynarodowy cykl festiwali "International Arue Capoeira" obok takich krajów jak Brazylia, Hiszpania, Włochy, Dania czy Portugalia – zaznaczył Sebastian Pontus z Uczniowskiego Klubu Sportowego Capoeira Ruda Śląska, który był organizatorem imprezy. - Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Świadczy o tym fakt nie tylko coraz większej liczby uczestników, ale przede wszystkim gości, którzy chętnie przyjeżdżają, by współorganizować zajęcia. Warto też wspomnieć, że w festiwalu bierze udział wiele grup capoeira z całej Polski, różniących się szkołami, stylami i zasadami gry. Wszystkich łączy jedno - kultura brazylijska, a przez nią sport i promocja aktywności fizycznej – dodaje.

Festiwal odbył  się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Hallera 16b oraz na rynku w Nowym Bytomiu. Co ważne, w wydarzeniu mógł wziąć udział każdy kto tylko miał na to ochotę, ponieważ wszystkie zajęcia organizowane w ramach festiwalu, były bezpłatne. Podczas wydarzenia 93 osoby, które zdały egzamin, otrzymały  nowe stopnie. Wśród tych osób jest 26 członków UKS Capoeira Ruda Śląska.


Komentarze