Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Burloch Arena pełna rugby

08-05-2018, 09:02 KS Rugby Ruda Śląska

W miniony weekend Burloch Arena przeżywała prawdziwe rugbowe oblężenie.  W sobotę 5 maja br. odbył się VI Turniej Mistrzostw Polski Kobiet Rugby 7. Przy pięknej pogodzie obserwowaliśmy zmagania najlepszych rugbistek w Polsce. W tym gronie dość przeciętnie zaprezentowały się Diablice, które zdołały wygrały tylko jeden mecz, przegrzewając trzy. Na początek przegrały z Legią Warszawa 5:36, potem pokonały słabiutkie KS Rugby Gietrzwałd 19:5 by nieoczekiwanie przegrać z Miedziowymi Lubi 0:17.

Przebłysk i wspomnienie dawnych Diablic powrócił dopiero w meczu o 5 miejsce (decydującym o awansie do grupy Ekstraligi na następowym turnieju), nota bene ponownie z Legią. Dobra gra i pełna koncentracja pozwoliły w tym meczu objąć prowadzenie 7:0. Błędy w obronie pozwoliły niestety warszawiankom rozwinąć skrzydła i mimo ambitnej pogoni rudzianek mecz zakończył się zwycięstwem stołecznej drużyny 22:12.

O wiele większych emocji byliśmy świadkami w starciu dwóch obecnie najlepszych drużyn w Polsce: Biało-Zielonych Ladies Gdańsk i Black Roses Poznań. Te pierwsze bronią tytułu Mistrzostw Polski (do tej pory 7 razy z rzędu), te drugie to (nomen omen) wiecznie drugie. Ale do czasu. Już na poprzednim turnieju w Warszawie „Czarne Róże” dwukrotnie wygrały. W Rudzie Śląskiej powtórzyły swój wyczyn, pokonując „Lejdis” w grupie 35:7 i w niesamowicie emocjonującym finale 15:10.

Zwycięstwo w turnieju na Burloch Arenie pozwoliło poznaniakom dojść gdańszczanki w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski na 2 punkty. dwa ostatnie turnieje w Lubinie (12.05. br.) i w Gdańsku (02.06. br.) zapowiadają się więc niezwykle emocjonująco.

K.S. DIABLICE RUGBY Ruda Śląska - Legia Warszawa 5:36

K.S. DIABLICE RUGBY Ruda Śląska - KS Rugby Gietrzwałd 19:5

Miedziowe Lubin - K.S. DIABLICE RUGBY Ruda Śląska 17:0

½ finału I ligi:

Miedziowe Lubin - K.S. DIABLICE RUGBY Ruda Śląska 0:25 vo.

finał I ligi (o 5 miejsce w klasyfikacji turniejowej):

K.S. DIABLICE RUGBY Ruda Śląska - Legia Warszawa 12:22

Diablice wystąpiły w składzie: U. Hojeńska, A. Wręczycka, N. Gliwińska, N. Pospieszczyk,                         S. Przygoda, A. Sikora, S. Klinner-Hadelka, S. Łuksik, K. Karlińska, O. Gołuch, M. Cebula. Trener A. Oleszczuk.

Klasyfikacja turnieju w Rudzie Śląskiej:

1.Black Roses Posnania Poznań  

2.Biało-Zielone Ladies Gdańsk      

3.Juvenia Kraków                          

4.AZS AWF Warszawa                  

5.Legia Warszawa                          

6.Diablice Ruda Śląska                  

7.KS Rugby Gietrzwałd                  

8.Miedziowe Lubin          

 

Klasyfikacja generalna MP po 6 turniejach:

 1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 49 pkt.
 2. Black Roses Posnania Poznań 47
 3. Juvenia Kraków             34
 4. Legia Warszawa 33
 5. AZS AWF Warszawa 32
 6. Diablice Ruda Śląska 20
 7. Miedziowe Lubin 15
 8. KS Rugby Gierzwałd 10

 Z kolei w niedzielę, 6 maja br. na Burloch Arenie byliśmy świadkami turnieju finałowego Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (roczniki 2004, 05 czyli VII, VI klasa szkoły podstawowej). Był to turniej końcowy dla klubów z województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego. Na starcie stanęło 8 zespołów: Sparta Jarocin, Tytan Gniezno, Husaria Kalisz, Miedziowi Lubin, Husar Bolesławiec, K.S. RUGBY Ruda Śląska, Juvenia Kraków i UKS Gorce Raba Niżna. 

 Młodzi rudzcy zagrali w grupie z: Tytanem Gniezno 35:0, Juvenią Kraków 5:28, Spartą Jarocin 7:28. W meczu o 5 miejsce przegrali z Husarią Kalisz 0:17.  Rudzkie Bajtle zagrały na miarę swoich możliwości i oczekiwań. Należą im się wielkie brawa za ambicję i gratulacje dla sporego grona debiutantów na tym szczeblu rozgrywek.

 W turnieju zwyciężyła Juvenia Kraków po emocjonującym finale z Husarem Bolesławiec 19:14 (po dogrywce, w meczu 14:14).

K.S. RUGBY Ruda Śląska zagrała w składzie: Natalia Brodziak, Mateusz Raniecki, Brajan Grządziel, Martyna Kupka, Dawid Matuszak, Klaudia Starowicz, Julia Lalik, Olimpia Czimok, Natalia Kokoszka, Alan Deptuła. Trener Sylwia Łuksik.

Klasyfikacja MMM

 1. Juvenia Kraków
 2. Husar Bolesławiec
 3. UKS Gorce Raba Niżna
 4. Sparta Jarocin
 5. Husaria Kalisz
 6. K.S. RUGBY Ruda Śląska
 7. Miedziowi Lubin
 8. Tytan Gniezno.

Komentarze