Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Budowlani mocniejsi

19-04-2023, 19:45 Dawid Kosmalski

Rudzcy rugbyści przegrali swój pierwszy domowy mecz 6:50 (3:10). Tym razem na Burloch Arenie im. Grażyny Dziedzic lepsze okazały się rezerwy Budowlanych Lublin, lider rozgrywek II ligi.

W pierwszej odsłonie gra toczyła się głównie na połowie Gryfów, które rzadko w tej fazie meczu atakowały. Budowlani szybko wypracowali sobie przewagę dzięki dwóm przyłożeniom. Rudzianie natomiast odpowiedzieli punktami z rzutu karnego. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i Gryfy schodziły z deficytem 3:10. W drugich 40 minutach dominacja gości nie podlegała już dyskusji, co pozwoliło im zdobyć 40 punktów. Gryfy natomiast zdobyły jeszcze trzy punkty, co jednak jest niewielkim pocieszeniem, gdy spojrzy się w tabelę. W II lidze bez zmian – rudzcy rugbyści zajmują ostatnie miejsce i nadal czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo. Kolejna szansa na odbicie się od dna już w najbliższy weekend – Gryfy zmierzą się na wyjeździe z Watahą RC Zielona Góra.

Skład Gryfów: Krupiński, Teperek, Drab, Majchrzak, Słomiany (Muc), Chege, Szombara, Poghorzhalskyi, Nowak, Stempin, Sawicki (Woźniak), Kołodziej (6 punktów), Weżgowiec, Gładkowski, Opondo. Trener: Marcin Greinert.


Komentarze