Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów

20-06-2017, 10:23 KPKS Halemba

Trzy zawodniczki KPKS-u Halemba Ruda Śląska zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Zawody te są najważniejszymi zawodami akrobatycznymi w kategorii do lat 15. W bardzo licznie obsadzonych konkurencjach dwójek i trójek dziewcząt rudzki klub reprezentowało pięć zawodniczek. Wzorowo spisała się trójka, składająca się z: Hanny Stańczyk, Zuzanny Szołtysek i Mai Posmyk, które po bardzo zaciętej walce w finale wywalczyły miejsce na podium, zdobywając brązowy medal.  Bardzo dobry wynik osiągnęła także dwójka: Pola Mendocha i Wiktoria Matysiak, które uplasowały się na 5 pozycji, a dwójka Hanna Stańczyk i Zuzanna Szołtysek zakończyła rywalizację w finale na 12 miejscu.

- Serdecznie gratulujemy zawodniczkom i trenerce Katarzynie Chlebisz oraz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu - mówi Danuta Wodarska, prezes KPKS-u Halemba. - W tym roku szkolnym był to już ostatni start. Powoli udajemy się na zasłużony, krótki odpoczynek, aby na obozach ze zdwojoną siłą pracować nad formą na kolejny sezon - dodaje.

Pierwszy start po wakacjach już 1-3 września na Turnieju Winobrania w Zielonej Górze, gdzie zespoły KPKS-u będą walczyć o rekomendację na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w październiku w Rzeszowie.


Komentarze