Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Brązowy Kamil

20-07-2021, 15:36 AL

Rudzianin Kamil Michna z brązowym medalem Pucharu Europy Kadetów. Zawodnik Czarnych Bytom  w Bukareszcie  zanotował 6 wygranych walk i tylko jedną przegrał. W Rumunii wystartowało w sumie 403 zawodników z 29 państw.


Zawody w Bukareszcie były bardzo wymagające, a poziom był wysoki - podkreśla Kamil Michna. - Mimo wszystko myślę, że zdobycie brązowego medalu to dla mnie duże osiągnięcie. Swoją formę do tych zawodów szkoliłem podczas Pucharu Europy w czeskich Teplicach, gdzie na 31 zawodników w swojej wadze zdobyłem piąte miejsce, a także byłem pod kontrolą trenerów Kadry Narodowej Juniorów i Juniorek  w Centralnym Ośrodku Szkoleniowym w Zakopanem. Dodam też, że w Czechach zaczęły mi się liczyć punkty w rywalizacji międzynarodowej.  W rankingu światowym w  swojej wadze, w juniorach zajmuję 20. lokatę - dodaje.


Kamil Michna to aktualnie dwukrotny Mistrz Polski Młodzików w Judo w kategorii wagowej do 55 kg, srebrny medalista Pucharu Polski Juniorów Młodszych 2020 w kategorii 55 kg, brązowy medalista Olimpiady Młodzieży w Łodzi, gdzie tymi ostatnimi zawodami  zakwalifikował się  do Pucharu Europy najpierw w czeskich Teplicach, a potem w Bukareszcie.


Należy wspomnieć, że młody judoka od 2 lat jest też członkiem kadry narodowej i z tej właśnie kadry  powoływany jest na różne zawody wysokiej rangi. Na co dzień Kamil szlifuje swój talent w klubie GKS Czarni Bytom pod okiem dwóch trenerów klubowych Krzysztofa Gadacza i Eugeniusza Misztala, a uczy się w V Liceum Mistrzostwa Sportowego im. Natalii Skolimowskiej w Bytomiu


Komentarze