Biegiem w Nowy Rok

06-01-2013, 14:12 Sandra Hajduk

Już po raz siódmy miłośnicy biegania licznie stawili się na alejach Parku Śląskiego by w sposób aktywny spędzić pierwszy dzień nowego roku. Tegoroczna edycja Śląskiego Maratonu Noworocznego Cyborg cieszyła się rekordową popularnością – na starcie maratonu zjawiło się ponad 130 osób.

Bieganie staje się coraz popularniejsze, co widać na ulicach Rudy Śląskiej jak również innych miejscowości. Start w Maratonie Noworocznym to szczególne wyzwanie – po wyjątkowej nocy zamiast odsypiać ludzie się mobilizują i przychodzą by na sportowo powitać Nowy Rok wśród osób kochających bieganie – tłumaczy August Jakubik, rudzki ultramaratończyk – Tegoroczna frekwencja organizatorów mile zaskoczyła, wpływ na nią miała moja rola jako współorganizatora – dodał.

August Jakubik w noworocznym maratonie pobiegł po raz trzeci. Tym razem jednak dystans, który pokonał był krótszy.

Tegoroczny maraton organizowałem przy współpracy z MOSiR-em Ruda Śląska oraz Parkiem Śląskim w Chorzowie. Dwie poprzednie edycje wygrywałem, więc nie mogłem sobie odmówić przebiegnięcia części trasy. Na więcej nie pozwalały mi obowiązki organizatora. Decyzja była właściwa bo wszyscy wyjeżdżali z Chorzowa zadowoleni, a na starcie mieliśmy gości z Austrii, Czech, Serbii i całej Polski – opowiada Jakubik.

Godnie zastąpili Augusta Jakubika jego klubowi koledzy. To oni odegrali główne role w tegorocznym maratonie. Jako pierwszy dystans 42 kilometrów 195 metrów pokonał Adam Jagieła. Pokonanie trasy zajęło mu 2:52:05. Drugi linię mety przekroczył z czasem 2:59:50 Przemysław Basa. Rudę Śląską reprezentowali również: Marian Górski (22 miejsce), Aneta Rajda (69 miejsce – pokonała 3 okrążenia liczące w sumie 19 km 080 m) i Tomasz Kulpok (95 miejsce – pokonał 2 okrążenia liczące w sumie 13 km 300 m).

Zdjęcia dzięki uprzejmości Augusta Jakubika.