Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Biegiem dla papieża Polaka

15-10-2017, 11:31 Agnieszka Lewko

Ponad osiemdziesiąt osób wzięło udział w dziewiątym już „Biegu Papieskim" zorganizowanym przez parafię św. Barbary w Bykowinie. W ten sposób biegacze postanowili upamiętnić Jana Pawła II. Trasa biegu liczyła dystans 4 km, jednak w tym roku po raz pierwszy swoje biegowe możliwości mogły sprawdzić także dzieciaki, które musiały zmierzyć się z dystansem 50 i 150 m.

 - Od jakiegoś czasu w naszej parafii staraliśmy się podejmować różnego rodzaju inicjatywy, żeby upamiętnić naszego papieża rodaka. Chcieliśmy, żeby także młode pokolenie, które nie miało okazji go poznać, zobaczyło, kim był ten niezwykły człowiek - zaznaczył Sebastian Pustelnik, rzecznik prasowy Parafialnego Biegu Papieskiego. - Pewnego dnia Duch Święty naprowadził nas na to, żeby stworzyć Bieg Papieski, który byłby taką rekreacyjna formą, która połączyłaby nie tylko naszych parafian, ale także mieszkańców okolicznych miast. I tak się stało. Od dziewięciu lat w parafii odbywa się Bieg Papieski, w którym bierze udział coraz więcej uczestników - dodał.

Udział w biegu był całkowicie darmowy.  Poza tym, każdy uczestnik mógł liczyć na drobny upominek, wodę oraz profesjonalną opiekę medyczną w czasie biegu. Bieg zorganizowany został po to, żeby upamiętnić i podziękować za pontyfikat Jana Pawła II i uczcić rocznicę wyboru Polaka na papieża. We wcześniejszych latach „Bieg Papieski” był organizowany zawsze 16 października, lecz od tego roku organizatorzy postanowili, że w kolejnych latach termin będzie wypadał w sobotę podczas tygodnia papieskiego.


Komentarze