Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Biegiem dla niepodległości

12-11-2017, 11:04 Agnieszka Lewko

Ponad 300 zawodników wystartowało w biegu głównym, który odbył się w Dzień Niepodległości (11 listopada). W halembskim lesie odbyły się już XXIV Biegi Niepodległości, które zgromadziły mieszkańców z Rudy Śląskiej, a także okolicznych miast. W ten sportowy sposób postanowiono uczcić odzyskaną w 1918 roku przez Polskę niepodległość.

- Po raz pierwszy bieg z okazji Święta Niepodległości w Rudzie Śląskiej został zorganizowany w 1994 r., a jego inicjatorem był Henryk Kopeć, medalista Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, zawodnik, a później trener i kierownik sekcji lekkiej atletyki w KS „Pogoń" Ruda Śląska. Zależy nam na tym, żeby ta inicjatywa była kontynuowana, po pierwsze z uwagi na jej sportowy i patriotyczny charakter, a po drugie z szacunku dla jej pomysłodawcy – tłumaczy Zygmunt Grzybek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

Zapaleni biegacze oraz miłośnicy nordic walking mogli sprawdzić swoje siły na trasie 12 oraz 4 km. Uczestnicy biegu głównego zostali podzieleni na siedem kategorii, w zależności od płci i wieku, a najmłodsi zawodnicy powinni mieć skończone 16 lat. Natomiast ograniczenia wiekowe nie dotyczyły biegu rekreacyjnego, który liczył dystans 4 km.


Komentarze