Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Biegi przełajowe w halembskim lesie

06-11-2018, 11:06 Agnieszka Lewko

Ponad 600 młodych zawodników ze Śląska wystartowało w Finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych. Ta największa impreza roku sportu szkolnego w województwie śląskim odbyła się we wtorek (30.10) na bieżni Szkoły Podstawowej nr 15 Sportowej w Halembie oraz w halembskim lesie.

- Te zawody uczą współzawodnictwa i uczciwej rywalizacji. Dzieci i młodzież mogą też sprawdzić swoje możliwości fizyczne i wytrzymałość. Z kolei udział w tych zawodach dla szkół to prestiż i sukces, bo wygrały zawody wojewódzkie - tłumaczy Piotr Prencel, dyrektor Szkoły Podstawowej nr  Sportowej w Rudzie Śląskiej. - Można śmiało powiedzieć, że poziom tych zawodów jest z roku na rok coraz wyższy i bardziej wyrównany - dodał.

W finale wystartowało szesnaście sztafet, a w każdej uczestniczyło sześciu zawodników w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców. Finał wojewódzki to finał poszczególnych etapów rozgrywanych na poziomie miast i gmin. Trzy najlepsze sztafety z tego etapu przeszły do zawodów rejonowych. Ruda  Śląska podlega pod rejon Zabrze, dlatego trzy szkoły z naszego miasta startowały ze szkołami z Zabrza, a zwycięzca z rejonu awansował do etapu wojewódzkiego. W zawodach zawsze startuje szesnaście sztafet.  


Komentarze