Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Biegi przełajowe pełne emocji

30-10-2017, 15:31 Agnieszka Lewko

Prawie 600 młodych zawodników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych wystartowało w Finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych. W sztafetach pobiegli także rudzcy zawodnicy m.in. ze Szkoły Podstawowej nr 15, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2.

- W tych zawodach mogą startować niemal wszyscy i  większość uczniów chętnie w nich uczestniczy. Spotykają się tu uczniowie praktycznie od dziesiątego do dziewiętnastego roku życia. Te biegi zawsze cieszą się największą popularnością wśród zawodów lekkoatletycznych, bo wyzwalają wiele sportowych emocji  – zaznaczył  Piotr Prencel, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 w Rudzie Śląskiej.

W zawodach wystartowało szesnaście sztafet po sześciu uczestników z kilkudziesięciu miast województwa śląskiego.  Osobno pobiegły dziewczyny oraz chłopcy. 

- To zawody, które są organizowane zgodnie z kalendarzem ogólnopolskim Szkolnego Związku Sportowego, czyli odbywają się we wszystkich województwach Polski. Jest to złożony system, bo najpierw w mieście muszę odbyć się zawody, w których kwalifikują się trzy albo cztery szkoły do zawodów rejonowych. Natomiast zwycięzca zawodów rejonowych startuje w finale wojewódzkim - tłumaczył Piotr Prencel.

 Co więcej, Sztafetowe Biegi Przełajowe organizowane w SP 15 to największa impreza sportu szkolnego odbywająca się w całym województwie śląskim.


Komentarze