Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Biegają, bo lubią!

23-07-2018, 11:06 Agnieszka Lewko

Biegają, bo lubią, bo bieganie to poprawa samopoczucia i wzmocnienie kondycji. W każdy poniedziałek o 19:00 na stadionie przy ul. Czarnoleśnej w Nowym Bytomiu odbywają się zajęcia w ramach programu „BiegamBoLubię”, na których na godzinnym treningu spotykają się miłośnicy biegowych wrażeń.

- „BiegamBoLubię” to akcja zapoczątkowana w radiowej „Trójce" w czerwcu 2010 roku przez  byłego lekkoatletę Pawła Januszewskiego, który obecnie jest prezesem fundacji  „Wychowanie przez Sport" i  jest realizowana w ponad 80 miejscach na terenie całego kraju. Pomysł na włączenie  Rudy Śląskiej do tego programu powstał w czasie, gdy stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  był jeszcze w trakcie budowy - tłumaczy Beata Androsz, prowadząca treningi.

Akcja ruszyła 2 kwietnia 2018 roku, a jej koordynatorką w Rudzie Śląskiej jest Zuzanna Radecka- Pakaszewska, a trenerem prowadzącym Beata Androsz. Co więcej, udział w programie jest bezpłatny. - Na godzinne zajęcia zapraszamy wszystkie osoby, które chcą rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną, pobiegać, poćwiczyć, niezależnie od stopnia zaawansowania. Spotykamy się w każdy poniedziałek o godzinie 19.00 - zaprasza Beata Androsz.

Warto dodać, że celem biegowych zajęć na stadionie lekkoatletycznym jest upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, a zajęcia prowadzone są przez wykfalifikowanych  trenerów lekkoatletyki. Podczas zajęć, oprócz treningów biegowych, wykonywane są różnorodne ćwiczenia sprawnościowe, koordynacyjne, gimnastyczne. Program zajęć jest dostosowany do uczestników i nastawiony na osoby o różnym poziomie zaawansowania (głównie na osoby początkujące). W zajęciach uczestniczyć mogą osoby powyżej 16. roku życia. Młodsze muszą być pod opieką dorosłych.


Komentarze