„Bieg Wiewiórki” ku pamięci Grażyny Dziedzic

29-06-2022, 12:26 Dawid Kosmalski

Wyjątkowo w niedzielę (26.06) odbył się IV Bieg Wiewiórki, w którym wzięło udział 205 zawodników. Tradycyjnie sportowa rywalizacja rozpoczęła się przy Szkole Podstawowej Sportowej nr 15 w Halembie.

Impreza została poświęcona pamięci prezydent Grażyny Dziedzic. – Panią Prezydent należy uznać za pomysłodawczynię „Biegu Wiewiórki” w naszym mieście. Gdy tylko mogła, była tu obecna, a w późniejszym czasie zawsze interesowała się przebiegiem tej imprezy – mówiła przed startem Aleksandra Poloczek, dyrektor rudzkiego MOSiR-u. W związku z okolicznościami uczestnicy biegu wyruszyli w ciszy.

Wśród dzieci, które musiały przebyć 1000 m, zwyciężył Bartosz Jankowski z czasem 3,39. Nieznacznie wyprzedził on Piotra Michalskiego z klubu TL Pogoń Ruda Śląska (3,42). Trzecia na mecie, a pierwsza wśród kobiet zameldowała się Paulina Gabryś (4,08). Czwarty na mecie i trzeci wśród chłopców był Maksymilian Koźlicki (4,16), piąta natomiast była Maria Górka (również reprezentująca barwy TL Pogoń) z czasem 4,20. Trzecią wśród dziewczynek została Karolina Fitał. Czas 4,42 dał jej 10. miejsce w klasyfikacji łącznej.

W przypadku osób dorosłych, które mogły maksymalnie pokonać pięć okrążeń (długość jednego wynosi 4,2 km), w klasyfikacji open wszystkie trzy miejsca na podium zajęli panowie. Wygrał Paweł Pośpiech z czasem 01:31,41, drugi był Łukasz Kaczmarek (01:32,48), a trzeci Andrzej Zaczyk (01:33,01). Wśród kobiet tylko Anna Kaczmarek przebiegła pięć pełnych okrążeń (w czasie 01:48,17). Ponadto druga wśród pań Kinga Mrowiec (TL Pogoń Ruda Śląska) pokonała trzy okrążenia w czasie 01:00,48, podobnie jak Magdalena Krzon (TKKF Jastrząb Ruda Śląska), która, aby pokonać ten sam dystans, potrzebowała 01:17,45.

Do rywalizacji stanęli również wielbiciele nordic walking. Ich zadaniem było pokonać maksymalnie trzy pętle. Dokonały tego trzy osoby: Adam Tkocz z czasem 01:40,34, Alicja Tkocz (01:56,40) i Aneta Franke (01:57,01). Dwójka zwycięzców reprezentuje „Ekipę na Kijach”. W przypadku mężczyzn po dwa okrążenia pokonali Jerzy Górnik (01:09,03) i Krzysztof Pietruszka (01:24,27). Trzecią kobietą w rywalizacji okazała się Joanna Wielgus (01:26,40), która także pokonała dwa okrążenia.