Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Bieg dla papieża Polaka

15-10-2019, 15:21 Agnieszka Lewko

Ponad osiemdziesiąt osób wzięło udział w jedenastym  już „Biegu Papieskim" zorganizowanym przez parafię św. Barbary w Bykowinie. W ten sposób biegacze postanowili upamiętnić Jana Pawła II. Trasa biegu liczyła dystans 4 km, jednak w tym roku po raz kolejny swoje biegowe możliwości mogły sprawdzić także dzieciaki, które musiały zmierzyć się z dystansem 50, 100 i 150 m. W biegu dorosłych przyznane były  nagrody za 1,2 i 3 miejsce dla kobiet, mężczyzn i dla najstarszego biegnącego.

- W tym roku pogoda nam dopisała i to nas bardzo cieszy, bo „Bieg Papieski” to wielkie wydarzenie.   Po śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II podejmowaliśmy różne inicjatywy, żeby uczcić Papieża Polaka, m.in był przedstawienia kostiumowe o życiu Jana Pawła II, wystawy itp. Zależało nam jednak, żeby co roku zorganizować jakoś trwałą imprezę - tłumaczy Sebastian Pustelnik, rzecznik prasowy „Biegu Papieskiego”. - Ten bieg zrodził  się pod natchnieniem Ducha Świętego, to bieg  w którym mógł wziąć udział każdy, bez żadnych ograniczeń zwłaszcza wiekowych. To bieg, który jest wyrazem wdzięczności Bogu za Pontyfikat św. Papieża Jana Pawła II - dodaje.

Udział w biegu był całkowicie darmowy.  Bieg zorganizowany został po to, żeby upamiętnić i podziękować za pontyfikat Jana Pawła II i uczcić rocznicę wyboru Polaka na papieża. We wcześniejszych latach „Bieg Papieski” był organizowany zawsze 16 października, lecz od tego roku organizatorzy postanowili, że w kolejnych latach termin będzie wypadał w sobotę podczas tygodnia papieskiego. - Do VII Biegu Papieskiego zawsze spotykaliśmy się w rocznicę wyboru papieża,  a więc 16 października i startowaliśmy po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia. Od VIII Biegu Papieskiego spotykamy się w sobotę przed 16 października, wtedy może być więcej osób, gdyż w tygodniu było ciężko nieraz wyrwać się z pracy - zaznacza Pustelnik.


Komentarze