Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Bartosz potrójnym mistrzem

13-01-2021, 19:34 Agnieszka Lewko

Trzy tytuły mistrza Polski wywalczył Bartosz Staniszewski w końcówce roku. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich, które odbyły się w Łodzi zawodnik Uczniowskiego Klubu Pływackiego Ruda Śląska był najlepszy w trzech konkurencjach (400 m stylem zmiennym, 200 m stylem zmiennym, 1500 m stylem dowolnym). Warto dodać, że osiągnięte czasy w trakcie wyścigów 200 m oraz 400 m stylem zmiennym to nowe rekordy Okręgu Śląskiego.

Dobrą formą podczas tych zawodów wykazała się także Olga Bukowska z UKP, która zajęła 6. miejsce w konkurencji 400 m stylem dowolnym oraz 9 miejsce w konkurencji 800 m stylem dowolnym. Olga i Bartosz to podopieczni trenera Daniela Weselaka, który w klubie pełni funkcję trenerską od początku działalności.

Na zdjęciu od lewej: Olga, trener Daniel oraz Bartosz. 


Komentarze


01-04-2021, 11:50
Smutna napisał(a):

Gratulacje Aczkolwiek pomimo wielkich sukcesów wychowanka szkoły SP 30 w Rudzie Śląskiej szkoła nie może kontynuować szkolenie nowych pływaków gdyż miasto nie wyraziło zgody na otwarcie klasy pływackiej a co za tym idzie brak możliwości dla uczniów w zdobywaniu nowych umiejętności a kto wie może rezygnacja z kolejnych mistrzów??