Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Barbórkowy miniturniej

29-11-2017, 11:49 admin

120 młodych hokeistów, z ośmiu polskich klubów, już w najbliższą sobotę powalczy o pierwsze miejsce w Barbórkowym Turnieju Minihokeja. Miejscem rywalizacji będzie lodowisko Burloch Areny przy ul. Bytomskiej 15. Organizatorem imprezy jest Rudzkie Towarzystwo Hokejowe „Zryw” Ruda Śląska.

- Większość rodziców – głównie ojców naszych zawodników to obecni lub emerytowani górnicy. Organizując turniej pod hasłem „barbórkowy” chcemy pokazać, że doceniamy ich pracę, że o nich pamiętamy. W ten sposób włączamy się też w wielowiekową tradycję obchodzenia Barbórki na Śląsku – tłumaczy Jerzy Sobera, prezes RTH „Zryw” Ruda Śląska.

W sobotnim miniturnieju, obok rudzkich hokeistów udział wezmą zawodnicy AH Legia Warszawa, WTH Wrocław, Cracovia Kraków, Podhale Nowy Targ, Niedźwiadki Sanok, TMH Polonia Bytom oraz MUKS Orlik Opole. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy cztero-zespołowe. Po rywalizacji grupowej na zasadzie meczy „każdy z każdym”, ekipy stoczą boje o poszczególne miejsca systemem pucharowym. Każda drużyna rozegra łącznie 5 meczów. Początek imprezy o godz. 10.00.

Rudzkie Towarzystwo Hokejowe „Zryw” Ruda Śląska, szkoli aktualnie 40 osób zawodników w wieku od 7 do 18 lat. W bieżącym roku dwóch wychowanków klubu - Igor Augustyniak oraz Klaudiusz Cuber, zostało objętych szkoleniem w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Katowicach. Ponadto Klaudiusz Cuber został pierwszym wychowankiem RTH „Zryw” powołanym do Reprezentacji Polski U-18, biorąc udział w oficjalnych spotkaniach warszawskiego Turnieju Nadziei Olimpijskich z kadrami Węgier, Słowacji oraz TEAM Morawa.

Do ostatnich, najważniejszych sukcesów zawodników „Zrywu” należy zaliczyć m.in. tegoroczne III miejsce, zdobyte wraz z kolegami z Polonii Bytom na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski w Sanoku. Tą samą pozycję czworo rudzkich hokeistów osiągnęło podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2017, w barwach Polonii Bytom. Z kolei najmłodsi wychowankowie RTH, mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności podczas zwycięskiego, a organizowanego przez MSiT turnieju minihokeja w Dębicy.

Klub prowadzi nabór praktycznie przez cały rok – edukację hokejową (w tym ogólnorozwojową) oferuje już 3-latkom. - Górna granica wieku naborowego na obecny sezon, to rocznik 2009. Choć nie zamykamy drogi dla dzieci starszych, posiadających już podstawy techniki jazdy na łyżwach i predyspozycje z zakresu koordynacji ruchowej – mówi Jerzy Sobera. – Co ważne, zapisanie dziecka na zajęcia sportowe nie jest związane z wstępnymi kosztami. Początkującym adeptom hokeja, klub udostępnia sprzęt ochronny, a także łyżwy i kije nieodpłatnie – dodaje.

 

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze