Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Bajtle zagrały w rugby

29-05-2018, 12:11 Agnieszka Lewko

Dwieście dzieci z sześciu klubów wzięło udział w V Śląskim Turnieju Bajtli w Rugby na Burloch Arenie. W sobotę (26.05) na orzegowskim obiekcie odbył się  największy w południowej Polsce festiwal dziecięcego rugby, w którym rywalizowało 16 drużyn w 4 kategoriach. W najmłodszej kategorii „Mikrusów” do lat 9 rywalizowały 3 zespoły. Najlepsze okazały się maluchy Budowlanych Łódź, wyprzedzając Biało-Czarnych Nowy Sącz i Bajtli z Rudy Śląskiej.

Najlepszymi „Mini Żakami” zostali zawodnicy Orkana Sochaczew, drugi był zespół Budowlanych Łódź, a trzecie miejsce zajęły Bajtle. W kategorii „Żaków” najlepsza okazała się ekipa gospodarzy. - Bajtle rozgrały bardzo dobry  i emocjonujący turniej. W niesamowicie wyrównanym meczu dwóch najlepszych drużyn (wygrały do tego meczu wszystkie swoje poprzednie spotkania) z Rudy Śląskiej i Budowlanych Łódź padł remis 1:1. Trzeba było policzyć ilości przyłożeń w poprzednich spotkaniach i  tu Bajtle okazały się lepsze o 10 przyłożeń - komentował Wojciech Kołodziej, prezes KS Rugby Ruda Śląska.

Podopieczni trenera Marcina Pyrka wystąpili w składzie: Laura Borowska, Kamil Mróz, Dariusz Nowakowski, Emilia Wojtaszczyk, Dawid Nalepa, Kacper Szczepanik, Marcel Szczepanik, Szymon Żyłka, Oskar Lubosz, Oliwier Jendrecki, Jan Dyrda.  Z kolei wśród „Młodzików” klasę potwierdził Orkan Sochaczew zwyciężając Budowlanych Łódź 19:14 i KS RUGBY Ruda Śląska 58:0. W meczu decydującym o drugie miejsce Budowlani Łódź pokonali K.S. RUGBY Ruda Śląska 25:0. - To był piękny, pełen dobrej zabawy turniej. Trenerom grup dziecięcych i młodzieżowych KS RUGBY Ruda Śląska Urszuli Hojeńskiej, Bogusławowi Rybakowi, Marcinowi Pyrkowi, Sylwii Łuksik i Patrykowi Kołodziejowi serdecznie gratulujemy tak udanych występów ich Bajtli - dodał.


Komentarze