Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Awans bez historii

17-01-2024, 13:45 Dawid Kosmalski

PKO Gwiazda Ruda Śląska pokonała 6:1 (3:1) GKS Futsal Tychy w ramach 1/32 finału Puchar Polski i awansowała do kolejnej rundy.

Faworytem sobotniego (13.01) starcia w halembskiej hali bez wątpienia byli gospodarze, którzy w tym sezonie już raz wygrali z tyszanami na własnym boisku, gromiąc ich aż 10:2. I tym razem drużyna Wiktora Grzywaczewskiego nie dała szans rywalom – mimo kilku osłabień w składzie.

Strzelanie rozpoczął w 4. minucie Bartosz Siadul, który wykorzystał strzał Jagodzińskiego po rzucie rożnym. Drugi gol dla Gwiazdy to popis Cesara Baldricha. Kolumbijczyk instynktownie uderzył na bramkę tyszan po zagraniu z własnej połowy bramkarza Gwiazdy, Pawła Mieszczanina, i nie dał szans Pawłowi Murze. Już dwie minuty później było 3:0 – tym razem spod opieki rywala świetnie uwolnił się Jagodziński, zagrał na skrzydło do Siadula, a ten wyłożył idealnie futsalówkę Mateuszowi Dynkowi, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Rywale wprawdzie szybko odpowiedzieli trafieniem Tomasza Gąsiora, jednak nie wpłynęło to znacząco na obraz pierwszej połowy. Goście rzadko zatrudniali Mieszczanina i większość ich strzałów lądowała obok bramki rudzian.

W drugich 20 minutach Gwiazda szybko podwyższyła prowadzenie za sprawą Daniela Jagodzińskiego, który w 22. minucie płaskim strzałem pokonał Murę. Ten sam zawodnik w 33. minucie zdobył gola na 5:1 swoim firmowym, potężnym uderzeniem z lewej nogi z rzutu wolnego. W tym momencie stało się jasne, że gości nie stać już na odwrócenie losów spotkania. Dwie minuty później wynik ustalił Baldrich, który silnym uderzeniem pod poprzeczkę zdobył szóstą bramkę dla gospodarzy. Już za tydzień Gwiazda rozegra pierwsze spotkanie rundy rewanżowej I ligi PLF. Rywalem rudzian będzie pierwszoligowy Śląsk Wrocław, który w Pucharze Polski w minioną sobotę niespodziewanie pokonał drużynę FOGO Ekstraklasy, Sośnicę Gliwice (również 6:1). Początek spotkania w halembskiej hali MOSiR 21 stycznia o godz. 16.

PKO Gwiazda Ruda Śląska - GKS Futsal Tychy 6:1 (3:1)

Siadul 4’, Baldrich 9’, 35’, Dynek 12’, Jagodziński 22’, 33’ - Gąsior 12’ 

Gwiazda (pierwsza piątka): Waszka - Alcibar, Baldrich, Grzywaczewski, Łuszczek. Trener: Wiktor Grzywaczewski.

GKS (pierwsza piątka): Mura - Sitko, Kosowski, Kokot, Gąsior. Trener: Andrzej Szłapa.


Komentarze