Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Artur Opeldus trenerem Jastrzębia

11-01-2023, 13:10 Dawid Kosmalski

Jastrząb Bielszowice ma nowego szkoleniowca drużyny seniorów. Został nim Artur Opeldus, do niedawna trener Uranii Ruda Śląska, a obecnie także wiceprezes MKS-u Pogoń Ruda Śląska.

Artur Opeldus objął bielszowicką drużynę po Januszu Kluge, który z końcem roku odszedł do Slavii Ruda Śląska. Dla trenera Opeldusa to powrót na seniorską ławkę trenerską po pół roku przerwy. W poprzednim sezonie prowadził on w rundzie wiosennej Uranię Ruda Śląska, z którą na koniec rozgrywek zajął piąte miejsce w tabeli katowickiej A klasy. W tym samym czasie zakończył bogatą karierę zawodniczą, w ciągu której występował m.in. w Gwarku Zabrze, Piaście Gliwice, Ruchu Radzionków, Polonii Poraj czy Ostoi Żelisławice.

Jastrząb Bielszowice natomiast zakończył rundę jesienną na piątym miejscu z 23 punktami na koncie. Do prowadzącej w katowickiej A klasie Uranii traci 11 punktów. Oba zespoły spotkają się już w czwartej, wiosennej kolejce, zaplanowanej na 15-16.04. Będzie to okazja dla bielszowiczan, aby wziąć rewanż za jesienną porażkę 1:6.


Komentarze