Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Anita Włodarczyk w "piętnastce"

11-11-2019, 15:30 Agnieszka Lewko

Uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15  w Halembie spotkali się  z Anitą Włodarczyk. Polska lekkoatletka, dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem  w środę (6.11) opowiadała o swojej karierze, treningach i o uczciwej rywalizacji.

- Moim marzeniem było znalezienie się w reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich w 2008 roku w Pekinie  i to marzenie udało się zrealizować. To był przełom w mojej karierze, bo uwierzyłam wtedy, że mogę daleko rzucać i osiągać najlepsze wyniki. Dlatego zachęcam wszystkich, żeby się nie poddawali i realizowali swoje marzenia - powiedziała Anita Włodarczyk podczas spotkania z rudzkimi uczniami.

Anita Włodarczyk przyjechała do Rudy Śląskiej ze swoim trenerem Krzysztofem Kaliszewskim. Spotkanie poprowadziła znana lekkoatletka Zuzanna Radecka-Pakaszewska.

- Nasza szkoła nosi imię Polskich Olimpijczyków, dlatego staramy się, żeby uczniowie spotykali się ze znanymi sportowcami. Dzisiaj właśnie przyszedł czas na Anitę Włodarczyk, która odwiedziła nas z trenerem. Myślę, że to bardzo ważne, żeby dzieci poznawały znanych sportowców, rozmawiały z nimi, miały bezpośredni kontakt i dowiadywały się o ich osiągnięciach, bo to ich motywuje i zachęca do pracy i rozwijania swoich talentów - zaznaczyła Zuzanna Radecka-Pakaszewska, olimpijka oraz nauczycielka wychowania fizycznego w SP nr 15.


Komentarze