Akrobatyczne popisy w Mikołowie

10-04-2019, 15:31 KPKS Halemba

Akrobaci KPKS-u Halemba Ruda Śląska popisali się swoim telentem w ostatni weekend marca. W Mikołowie rozegrane zostały zawody: Ogólnopolski Pierwszy Krok Sportowy w klasie III (do lat 13) oraz Ogólnopolski Turniej w Akrobatyce Sportowej w klasie youth (do lat 15).

W Pierwszym Kroku Sportowym w barwach KPKS wystąpiły 3 dwójki dziewcząt,

2 dwójki mieszane i 8 trójek dziewcząt. Dla wielu z nich był to debiut na tak dużych zawodach. Złoty medal w bardzo licznie obsadzonej konkurencji trójek (aż 43 zespoły) zdobyły: Martyna Kahl, Amelia Ksiniewicz i Natalia Rudzka. Niepokonane okazały się także rudzkie dwójki mieszane, czyli: Lena Hudzik i David Biliaiev stanęli na najwyższym stopniu podium, a tuż za nimi na miejscu drugim uplasowali się debiutujący Julia Jessel i Szymon Jaworek. Z kolei  w ogólnopolskim Turnieju w Akrobatyce Sportowej rywalizacja rozgrywana była  w klasie youth. Po pięknym starcie w finale trójka dziewcząt:  Alicja Szal, Maja Kuropatwa i Joanna Klapuch awansowały o jedno oczko i zdobyły złoty medal. Trochę mniej szczęścia tym razem miały Maja Mrozek, Laura Gaim i Dorota Prokopowicz, które zajmując po eliminacjach wysoką 3 pozycję nie ustrzegły się błędu i ostatecznie zajęły 7. Miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowały się w dwójkach dziewcząt Dagmara Piktas i Lilianna Szudy. Jednak  rywalki z Rzeszowa nie pozwoliły im zbliżyć się do pierwszego miejsca i po bardzo dobrym występie dziewczęta zajęły 2. miejsce. Tuż za podium na czwartej pozycji uplasowały się: Oliwia Florek i Martyna Niedochodowicz, a na pozycji piątej rywalizację zakończyły Marta Szebeszczyk i Emilia Krawczyk.

Co więcej, bardzo dobre starty zawodników pozwoliły w rywalizacji klubowej zająć drużynie KPKS  Halemba  drugie miejsce w ramach Pierwszego Kroku Sportowego oraz zapewniły zwycięstwo drużynowe w Ogólnopolskim Turnieju w rywalizacji youth.