Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Akrobaci po prostu mają talent

30-10-2018, 13:52 Agnieszka Lewko

Po raz kolejny w tym sezonie akrobatki i akrobaci KPKS-u Halemba zdobyli złote medale. W miniony weekend w Łańcucie odbyły się zawody „Młode Talenty” w Akrobatyce Sportowej, na których bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy rudzkiego klubu.

- W bardzo silnej konkurencji trójek dziewcząt po zaciętej walce Emilka Biernat, Emilka Wodyk oraz Emilka Urbańska zdobyły złoto. Lena Hudzik wraz z Davidem Biliaievem, mimo że w konkurencji dwójek mieszanych startowały cztery zespoły, jako jedyni zaliczyli dobry start osiągając minimum punktowe, tym samym zdobywając złoty medal - zaznaczyła Danuta Wodarska, prezes KPKS-u Halemba Ruda Śląska. - W wyrównanej konkurencji dwójek dziewcząt Lilianna Szudy oraz Dagmara Piktas zajęły trzecie miejsce i medal brązowy. Tuż za nimi uplasowały się na czwartym miejscu Julia Jessel i Monika Skorupa. Bardzo udany debiut, osiągnięcie minimum punktowego i piąte miejsce wywalczyły z kolei Marta Szebeszczyk i Emilia Krawczyk - dodała.

Warto też dodać, że cenne doświadczenie i siódme miejsce w kategorii trójek zdobyły Karolina Gołąb, Monika Skorupa oraz Julia Rasek. Wyniki wszystkich zawodników KPKS- u Halemba przyczyniły się do zdobycia złotego pucharu za pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.


Komentarze