6. kolejka klasy A i B

01-10-2012, 20:36 Sandra Hajduk

Przegrane w klasie A, dwa zwycięstwa w klasie B

Trwa kryzys w Pogoni. Chociaż goście zdobyli pierwszą bramkę to chwilę później, po pięknym strzale Kamila Orzelskiego rudzianie zdołali wyrównać. Jednak w końcówce spotkania sędzia podyktował karny i to Śląsk ponownie objął prowadzenie. W drugiej połowie spotkania goście zdołali strzelić jeszcze trzy bramki i zdecydowanie wygrali spotkanie.

Zawodnicy Uranii II przegrali z Górnikiem II Wesoła 4:2. Rudzianie pozwolili przeciwnikowi na zbyt wiele, przegrywali pojedynki jeden na jeden i w efekcie w przeciągu dwóch minut stracili dwie bramki. Chociaż do przerwy rudzianom udało się wyrównać, to w drugiej połowie ponownie stracili oni dwie bramki i musieli uznać wyższość rywala.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Slavia II. Już do przerwy rudzianie wygrywali 0:1. Po rzucie rożnym wykonanym przez Kudełkę głową do bramki trafił Mijas. Po przerwie także dominowała Slavia II, czego efektem była bramka strzelona przez asystującego przy pierwszej bramce Kudełkę w 68 minucie. Rudzianie zgarnęli w tym spotkaniu komplet punktów.

Nie najlepiej ułożył się mecz z 1. FC Katowice zawodnikom Wawelu II Wirek. Po błędach rudzian katowiczanie strzelili dwie bramki i w efekcie przegrali mecz 1:2.

Drużyna Jastrzębia II pokazała natomiast jak ważne jest granie do końca. W doliczonym czasie gry bramkę dla rudzian strzelił Dorian Nowok. Dzięki temu Jastrząb II mógł cieszyć się ze zwycięstwa.