11 medali TL Pogoń

18-06-2013, 08:52 Sandra Hajduk

W niedzielę 16 czerwca w Bielsku Białej odbyły się Mistrzostwa Śląska dzieci i młodzików. Zawodnicy Towarzystwa Lekkoatletycznego Pogoń zdobyli 11 medali prezentując bardzo wysoką formę.

Wśród młodzików w skoku w dal zwyciężył Krzysztof Kamiński z bardzo dobrym wynikiem 6,41. W biegu na 1000m złoto zdobył Kamil Kubicki z wynikiem 2:48,00. Srebrne medale zdobyły dziewczęta. Marta Myszor w skoku w dal z wynikiem 5,07; Natalia Zawronek w biegu na 300m z wynikiem 42,12 i Karolina Jasik w biegu na 100mppł z wynikiem 16,84.

Brązowymi medalistami zostali: Bartosz Wilczek w skoku wzwyż – 155cm; Nikola Wasilewska w rzucie oszczepem – 30,28 i sztafeta 4x100m w składzie Sadowski, Kozłowski, Kamiński, Kubicki.

W kategorii dzieci trzy brązowe medale zdobyły: Julia Borowiecka w biegu na 600m 1:47,95; Karolina Niedworok w biegu na 300m 45,20 i NataliaŁącka w biegu na 100m 13,31.

W biegu na 300m Bartłomiej Myszor ustanowił rekord klubu juniorówmłodszych z wynikiem 35,53.

Przypomnijmy, że podczas zawodów rozegranych 1 czerwca w Częstochowie Klaudia Lepa zdobyła złoty medal w czwórboju ustanawiając rekord Śląska. Karolina Jasik zdobyła srebrny medal. Cały dorobek medalowy zamyka się więc liczbą 13 w tym 3 złote, 4 srebrne i 6 brązowych.

Źródło: TL Pogoń