11 medali pływaków UKP

05-02-2012, 14:48 Tadeusz Piątkowski

Rywalizację sportową rozpoczęli pływacy. W sobotę rozegrano zawody „Puchar Silesia”, czyli konfrontację zawodników Śląska z „resztą Polski”. Puchar rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych oraz „open”. W zawodach tych wystartowała 22-osobowa ekipa Uczniowskiego Klubu Pływackiego Ruda Śląska, która wywalczyła kategorii 10-12 lat 11 medali.

Złote krążki zdobyli: Daniel Dąbrowski dwa na dystansach 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz Kamil Walessa na 100 metrów stylem grzbietowym. Dwa srebrne medale wywalczył Albert Kasprzyk na dystansach 50 metrów motylkiem i 100 metrów stylem zmiennym, Kamil Walessa na dystansie 50 metrów stylem zmiennym oraz Agata Przegęza na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. Medale brązowe „wypływali”: Albert Kasprzyk na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, Karolina Pawera na100 metrów motylkiem, Oskar Cyza na 100 metrów stylem grzbietowym oraz Damian Tomczyk na 50 metrów stylem grzbietowym.

Do tych osiągnięć pływacy UKP dorzucili kilka miejsc tuż za podium oraz kilka w czołowej szóstce. Biorąc pod uwagę, że są to sukcesy odniesione w najmłodszej kategorii wiekowej, można z optymizmem patrzeć w przyszłość.