10 medali ratowników

08-10-2013, 14:33 Sandra Hajduk

W sobotę 5 października w Płocku, zostały rozegrane zawody z cyklu Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Rudę Śląską reprezentowało siedmioro zawodników, którzy przywieźli z zawodów dziesięć medali.

Siedmiokrotnie na podium stawała Anna Nocoń zdobywając: 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale w kategorii Junior i Open. Anna została również najlepszą zawodniczką zawodów w kategorii Junior.

Dwa medale z Płocka przywiozła Magdalena Skudlik – złoty na 50m w holowaniu manekina oraz srebrny na 50m w konkurencji ratownik. Ta zawodniczka również została zwyciężczynią klasyfikacji generalnej wśród Juniorów Młodszych.

Udany debiut na zawodach ratowniczych zaliczyła Marta Skudlik, zajmując drugie miejsce w konkurencji holowanie manekina na 25m oraz siódme miejsce na 50m w holowaniu w płetwach. Została sklasyfikowana na czwartym miejscu w klasyfikacji końcowej wśród Młodzików.

Bardzo zadowalające wyniki uzyskała Aleksandra Spodzieja dwukrotnie zajmując miejscaw pierwszej dziesiątce zawodów.

Ze znakomitej strony zaprezentowały się dziewczyny w sztafecie 4x50m z pasem, w której po bardzo wyrównanej rywalizacji zajęły czwarte miejsce.

Wśród mężczyzn w kategorii Junior Młodszy Klaudiusz Matura zajął piąte miejsce na 50m w holowaniu manekina, Parys Patryk w kategorii Junior dwukrotnie zajął szóste miejsce w konkurencjach holowanie manekina na 50m oraz w konkurencji ratownik na 100m, zaś Mateusz Niegot zajął szóste miejsce w holowaniu manekina w płetwach na 100m.

Występ rudzkich ratowników w Płocku zaliczamy do jak najbardziej udanych, zważywszy że treningi trwają zaledwie od miesiąca. Już przygotowujemy się do edycji finałowej Grand Prix Polski, która odbędzie się 16 listopada w Lublinie oraz Mistrzostw Polski rozgrywanych 14-15 grudnia w Rybniku.

Źródło: OM WOPR Ruda Śląska