Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zostań wolontariuszem Akademii Przyszłości

12-09-2017, 10:58 Arkadiusz Wieczorek

Natalia Palus ma pomysł na to, by nasze miasto przyłączyło się do akcji Akademia Przyszłości, której celem jest wspieranie uczniów i nauczanie ich. Po wstępnych rozmowach do pomysłu udało się przekonać dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 4 na Czarnym Lesie. Wolontariusze raz w tygodniu odbywają indywidualne zajęcia z uczniem i pracują z nim. Zaprzyjaźnia się z podopiecznym i staje się dla niego partnerem. Zadaniem wolontariusza jest krok po kroku budowanie w dziecku wiary w jego możliwości, jeżeli chodzi o problemy z danym przedmiotem.

– Skąd pomysł, aby zacząć działać w Akademii Wolontariusza?

– Sama chciałam być wolontariuszem, ale po skontaktowaniu się z fundacją Wiosna, która jest organizatorem akcji, okazało się, że mogłabym pomagać w Gliwicach czy Katowicach. Pomyślałam sobie wtedy, że dlaczego nie w moim mieście? Po kolejnej rozmowie razem z fundacją doszliśmy do wniosku, że możemy zorganizować grupę, która będzie działała właśnie w Rudzie Śląskiej.

– Masz już jakiś chętnych do działania?

– Na tę chwilę mamy już pięć osób, kolejnych pięciu szukamy. Więc jeżeli ktoś chce razem z nami pomagać, czekamy na kontakt za pośrednictwem strony http://www.szlachetnapaczka.pl. Po zgłoszeniu umówimy się na spotkanie. Dla naszych wolontariuszy przewidziane są też szkolenia.

– Kogo szukacie?

– Szukamy młodych osób, które chcą poświęcić część swojego czasu, by stać się przyjaciółmi i mentorami dzieci i w ten sposób przeprowadzą je od porażek w szkole do sukcesu w życiu. Spotkanie z dzieckiem odbywa się raz w tygodniu przez godzinę. Ponadto nie rzadziej niż raz na dwa miesiące organizujemy wspólne wyjścia do kina, teatru, opery, muzeum, na kręgle, basen czy spotkania z interesującymi ludźmi ze świata biznesu, nauki i sztuki. Nasi podopieczni odkrywają dzięki temu rzeczy dla niego dotychczas niedostępne i poszerzają swoje horyzonty. 

 

Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Wiadomości Rudzkich. 


Komentarze