Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Znaczek uczy, bawi i wychowuje

06-07-2022, 10:31 Joanna Oreł

Ewa Szczurek, uczennica Szkoły Podstawowej nr 41 w Rudzie Śląskiej wzięła udział w finale 60. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego pt. „Iława w krainie Warmii i Mazur”. Ewa reprezentowała rudzki oddział Polskiego Związku Filatelistów.

W trakcie konkursu biorący w nim udział uczestnicy z całej Polski w części teoretycznej musieli się wykazać wszechstronną znajomością regionu, w którym konkurs został zorganizowany. Finaliści odpowiadali na pytania dotyczące przyrody oraz historii Warmii i Mazur, a także samej Iławy. Ponadto zmierzyli się z pytaniami z wiedzy filatelistycznej oraz zaprezentowali swoje umiejętności posługiwania się katalogiem znaczków pocztowych. – Ewa Szczurek wykazała się dużą wiedzą, zajmując ex aequo szóste miejsce w grupie wiekowej klas I-IV. Gratulujemy serdecznie tego osiągnięcia w swoim debiutanckim udziale na tym najwyższym szczeblu konkursu – mówi Janusz Ruda, wiceprezes Polskiego Związku Filatelistycznego oddział Ruda Śląska.

Ponadto w konkursie na projekt znaczka pocztowego związanego z tematyką konkursu Ewa zajęła pierwsze miejsce, dzięki czemu w nagrodę otrzymała spersonalizowany znaczek opłaty pocztowej ,,Mój Znaczek” tego projektu oraz dodatkowe, cenne punkty w konkursie.

Ewa, aby dostać się do ogólnopolskiego finału, najpierw wzięła udział w półfinale tegorocznej edycji konkursu, który w kwietniu odbył się w Zabrzu. Zajęła w nim I miejsce w kategorii klas IV-VI. Uczennica SP nr 41 należy do młodzieżowego koła filatelistycznego działającego w tej szkole od 1975 roku. Jego opiekunem jest Katarzyna Porębska, która towarzyszyła uczennicy Ewie Szczurek podczas czerwcowego finału w Iławie.


Komentarze