Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zjedz śniadanie w ogrodzie

28-06-2019, 09:05 admin

Moc atrakcji czeka na uczestników piątej edycji „Ogrodu Śniadaniowego”. Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej specjalnie na czas wakacji przygotowało pięć spotkań w plenerze, podczas których starsi i młodsi będą się wspaniale bawić, a przy okazji zjedzą wspólnie z rodziną i przyjaciółmi posiłek na świeżym powietrzu. Pierwsze śniadanie w ogrodzie MCK już w sobotę /29 czerwca/ w godz. od 11.00 do 13.00. Wstęp wolny.

- Podczas poprzednich edycji „Ogrodu Śniadaniowego” mieszkańcy Rudy Śląskiej już wiele razy mogli się przekonać, że ogród Miejskiego Centrum Kultury jest idealnym miejscem na spokojne, rodzinne, sobotnie śniadanie. Zaczęliśmy w 2015 roku i od tego czasu co roku spotykamy się w naszym ogrodzie, który staje się miejscem zabaw najmłodszych i odpoczynku rodziców – wspomina Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

Na śniadanie w ogrodzie MCK-u organizatorzy zapraszają w każdą sobotę od 29 czerwca do 27 lipca w godzinach od 11.00 do 13.00. Oprócz atrakcji na powietrzu na mieszkańców będzie czekało także menu śniadaniowe w pubie Druid.

– W tym roku także przygotowaliśmy wiele ciekawych atrakcji, z których każdy wybierze coś dla siebie. A już w najbliższą sobotę zapraszamy na animacje dla dzieci „Baśniogród”, gry i zabawy z językiem angielskim przygotowane przez Szkołę Języków Obcych English Best, zajęcia fitness z instruktorką Barbarą Kornafel z Gym&Fitness Maximus oraz porady trenera personalnego i porady dietetyczne, których udzielała będzie Małgorzata Jaroszewska. Nie zabraknie też warsztatów szydełkowania Anny Głębockiej – wymienia Katarzyna Furmaniuk.

Z kolei specjalne warsztaty numizmatyczne oraz budowania modeli z zapałek przygotowali Janusz Urbański i Stanisław Mazur, a na stanowisku dotyczącym promocji zdrowia sanepidu będzie można zasięgnąć różnych porad. Tradycyjnie już najmłodsi wezmą udział w zabawach przygotowanych przez harcerzy.

To jednak nie koniec atrakcji w ramach „Ogrodu Śniadaniowego”. Podczas kolejnych śniadań nie zabraknie także wielu zajęć dla dzieci. Odbędą się warsztaty rękodzieła dla dzieci Arabela art, zabawy z dawnego śląskiego placu razem z Muzeum Miejskim im. M. Chroboka, zajęcia karate dla dzieci i młodzieży od 4 lat pod okiem instruktorów: Sensei (Michał Bodziona), Senpai (Jakub Pisula). A Monika Czoik-Nowicka, autorka książek dla dzieci, przeniesie najmłodszych do świata bajek. Kolejne atrakcje dla starszych i młodszych to: fitness i zumba z instruktorami z Gym&Fitness Maximus, nordic walking z Ekipą na Kijach, fitness z Ewelina Dąbrowską-Kuśnierz, degustacja ekologicznych produktów, warsztaty tańca ze „Starszakami”, pielęgnacja dłoni Satin Hands, porady dotyczące makijażu dziennego, doboru podkładu i najnowszych trendów w makijażu, porady przygotowane przez Rudzkie Stowarzyszenie Amazonek „Relaks” oraz bookcrossing zorganizowany przez rudzką bibliotekę.

- Warto odwiedzić nas także 6 lipca, ponieważ dodatkowymi atrakcjami będą zabawy, gry i warsztaty w ramach Polska Eire Festival Ruda Śląska. Rugby, warsztaty kulinarne, warsztaty rękodzielnicze, warsztat filatelistyczny, pokaz filmu „Sekrety morza”, irlandzkie warsztaty plastyczne z Fundacją Kultury oraz opowieści o śląskich strachach to tylko niektóre atrakcje, w jakich będzie można wziąć udział w tym dniu – podkreśla Patrycja Ryguła-Mańka z Miejskiego Centrum Kultury im. H.Bisty.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty: https://www.mckrudasl.pl/index.php/965-ogrod-sniadaniowy-mck-202

Źródło: UM Ruda Śląska


Komentarze