Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Zdobyła rudzki mikrofon, ale na tym nie kończy

19-04-2024, 14:36 Joanna Oreł

Emilia Diotallewi to młoda rudzianka, która wygrała tegoroczną, siódmą edycję konkursu „O Rudzki Mikrofon”, organizowanego przez Młodzieżową Radę Miasta. Z uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza rozmawiamy m.in. o wrażeniach związanych z udziałem w tym muzycznym wydarzeniu oraz planach na przyszłość.

– Niedawno wygrałaś skierowany do młodzieży konkurs „O Rudzki Mikrofon”. Opowiedz o tym, jak wyglądały przygotowania do udziału w nim, jakie emocje towarzyszyły Ci na scenie i jak wspominasz kontakt z innymi uczestnikami konkursu?
– Moje przygotowania do udziału w konkursie polegały głównie na ćwiczeniu piosenki z panem Pawłem Stefanem ze Studia Artystycznego Banda Rabanda. Na scenie natomiast czułam się dosyć swobodnie, ponieważ jak już wejdę i zacznę śpiewać, to stres, który towarzyszył mi przed występem, mija. Wszyscy uczestnicy konkursu byli bardzo sympatyczni. Nie czułam jakiejkolwiek niezdrowej rywalizacji pomiędzy nami.

– Twój wybór padł na piosenkę pt. „Voilà” Barbary Pravi. Dlaczego akurat taka decyzja? Język francuski nie stanowił dla Ciebie problemu?
– Wybrałam ten utwór, ponieważ kiedyś usłyszałam go i bardzo mi się spodobał, więc chciałam podjąć się wyzwania, aby zaśpiewać piosenkę po francusku. Owszem, jest to trudny język i myślę, że osoba, która zna go perfekcyjnie, miałaby uwagi co do mojego wykonania. W wymowie pomogła mi moja pani profesor z liceum – Aleksandra Lewandowska.

– Przed Tobą główna nagroda – występ podczas czerwcowych Dni Rudy Śląskiej. Można powiedzieć, że jest to spełnienie Twoich marzeń?
– To prawda, bardzo cieszę się z tego, że będą miała okazję zaśpiewać na Dniach Rudy Śląskiej wraz z innymi artystami.

– Działasz także w ramach Śląskiej Sceny Młodych. Jak zaczęła się ta współpraca i co robisz w ramach tego projektu?
– Ze Śląską Sceną Młodych jestem związana od października ubiegłego roku. Jak każdy uczestnik zajęć, śpiewam, gram oraz tańczę. W tym roku odgrywam jedną z ról w spektaklu pt. „Mały Książę”.

– Opowiedz o tym, jakie są Twoje kolejne muzyczne i sceniczne plany oraz marzenia?
– Na ten moment spełniam się, występując w musicalach, a moim marzeniem jest dostać się na studia aktorskie.

– Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.

"Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację, umiejętności wokalne i wyraz artystyczny. Emilia zachwyciła nie tylko pięknym głosem, ale i dojrzałością wykonania wybranej przez siebie piosenki. Mam nadzieję, że będzie rozwijała swój niewątpliwy talent i jeszcze nie raz usłyszymy o jej sukcesach" – ocenia Anna Skuta, przewodnicząca jury konkursu „O Rudzki Mikrofon” z Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta.


Komentarze


19-04-2024, 23:09
ANIA napisał(a):

Wielkie brawa i gratulacje.