Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Zakończenie sezonu „Kina dla Kobiet”

09-05-2023, 13:54 Joanna Oreł

Polska komedia pt. „Skołowani” zostanie wyświetlona podczas majowego „Kina dla Kobiet”. Oprócz tego w piątek, 19 maja, w kinie Patria dla pań przygotowanych zostanie szereg innych atrakcji, a na scenie wystąpią zaproszeni goście – i tu szykuje się duża niespodzianka.

– Chcąc zapewnić wysoką jakość przekazywanych informacji – traktując każdy temat z należytą starannością – stawiamy sobie za cel udział w naszych spotkaniach gości, którzy są profesjonalistami w danej dziedzinie. W maju gościć będziemy prof. dr. hab. n. med. Krzysztofa Nowosielskiego z tematem „Jak uchronić się przed infekcjami intymnymi”. Jeżeli mowa o profesorze, to nie może zabraknąć Fundacji „Oko w Oko z rakiem” wraz z jej założycielką, Justyną Dec – zapowiada Marta Glamb, organizatorka rudzkiego ,,Kina dla Kobiet”.

Będzie to okazja do nauczenia się samobadania oraz wsparcia projektu ,,Mam haka na raka!”. Ponadto 19 maja na scenie kina Patria wystąpi Iwona Łatacz, która zaskoczy publiczność motywującym tematem, a Aneta Jokisz opowie o podróży w głąb siebie. – Z kolei gościem niespodzianką będzie Dawid Piątkowski, który jest m.in. twórcą autorskiej metody rozwoju osobistego, a także dwudziestokrotnym medalistą mistrzostw Polski w tenisie. Nasz prelegent na swoim koncie ma sporą kolekcję motywujących książek, a 19 maja przekaże ułamek tej wiedzy – zapowiada Marta Glamb. – Poza dawką wiedzy czekać będzie spora dawka zabawy i przyjemności. Oprócz stałych partnerów kina będziemy mogły zaczerpnąć wiedzy z pielęgnacji i zobaczyć pokaz makijażu – dodaje.

Tradycyjnie na panie czekać będzie strefa beauty, a Przychodnia Wirecka wykona badania profilaktyczne. Ponadto przygotowana zostanie strefa gastro z przysmakami rudzkich lokali gastronomicznych. Na finał majowego „Kina dla Kobiet” w kinie Patria wyświetlona zostanie polska komedia „Skołowani” z Agnieszką Grochowską i Michałem Czerneckim w rolach głównych. Początek wydarzenia o godz. 17.

– Jest to ostatnie „Kino dla Kobiet” przed wakacjami, ponownie spotykamy się już w październiku. Dokładną datę podamy niebawem – mówi Marta Glamb. – Jako organizator chcę podziękować wszystkim uczestniczkom oraz partnerom ,,Kina dla Kobiet” – bez Was wszystkich nie byłoby tego projektu. Dziękuję i do zobaczenia w październiku – podsumowuje Marta Glamb.


Komentarze