Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zagrali świąteczne melodie

18-12-2018, 12:29 Joanna Oreł

W świątecznym klimacie i oczywiście muzycznym rok podsumowali uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej. Ich koncert odbył się w poniedziałek (17.12) w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Bytomiu.

Podczas koncertu zabrzmiały kolędy, pastorałki oraz melodie kojarzące się ze świętami Bożego Narodzenia. W trakcie zaprezentowali się uczniowie I i II stopnia ZSM, czyli m.in. soliści, zespoły kameralne, orkiestry i chóry. Występy muzyków i wokalistów rudzkiej szkoły muzycznej przeplatane były wspólnym kolędowaniem z publicznością.

W ZSM I i II stopnia w Rudzie Śląskiej uczy się obecnie ok. 400 uczniów. Ten rok był dla nich szczególnie pracowity. - Po raz pierwszy w historii rudzkiej szkoły muzycznej staliśmy się organizatorami cyklicznego wydarzenia o skali ogólnopolskiej, czyli przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej w specjalności skrzypiec i altówek - podkreślił Mirosław Krause, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej. - Z opinii uczestników wynika, że Ruda Śląska jest znakomita do tego typu przesłuchań. Ponadto my także jako uczestnicy wypadliśmy bardzo dobrze na tle innych szkół muzycznych – podsumował.


Komentarze