Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zagrali dla Mirosława Piecko

07-04-2018, 20:44 Agnieszka Lewko

Koncert charytatywny dla Mirosława Piecko odbył się w sobotę (7.04) w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty. Dochód z koncertu został przeznaczony na leczenie i rehabilitację rudzianina, który przeszedł operację wycięcia glejaka mózgu. Koszt comiesięcznego zabiegu, który nie jest refundowany przez NFZ to około 6 tysięcy zł.

- Kiedy dowiedzieliśmy się, że pan Mirosław potrzebuje pomocy, to nie wahaliśmy się ani chwili i postanowiliśmy zorganizować dla niego specjalny koncert. Pomogło nam w tym wiele wspaniałych osób za co bardzo dziękujemy - podkreślił Artur Żurek, prezes Stowarzyszenia „Śląskie”.

Podczas koncertu można było posłuchać lokalnych wykonawców np. zespołu Kind of Wine,  zespołu Aglet, Joanny Niebroj-Matczak, zespołu Hip Hop Fryna, Kabaretu Kałasznikof, Fryna Entertainment oraz Bartka Wrony. Poza występami odbyły się licytacje unikalnych przedmiotów.

- Wylicytować można było obraz, którego autorką jest Martyna Wolna, malarka zaangażowana przy powstaniu filmu "Twój Vincent". Poza tym koszulkę a z podpisem Jakuba Błaszczykowskiego i koszulkę z autografem Artura Sobiecha, buty Artura Jędrzejczyka, hełm strażacki oraz wiele innych cennych przedmiotów i voucherów – wymieniał Artur Żurek.


Komentarze