Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zagrali dla Darka po raz trzeci

14-06-2017, 13:33 Agnieszka Lewko

Ludzie o wielkich sercach spotkali się w miniony wtorek (13.06), żeby wesprzeć chorego rudzianina.  W bielszowickim Domu Kultury odbył się Trzeci koncert Charytatywny dla Darka Ośliźnioka, którego celem była zbiórka funduszy na rehabilitację mężczyzny. Darek Ośliźniok jako 21-latek przeszedł udar mózgu, natomiast kiedy miał 43 lata pękł mu tętniak, a po kilku dniach nastąpił kolejny udar, czego konsekwencjami są afazja i niedowład kończyn. Dlatego, żeby zacząć normalnie funkcjonować potrzebna jest regularna rehabilitacja.

Już po raz trzeci postanowiliśmy zorganizować koncert charytatywny dla Darka Ośliźnioka, czyli męża mojej siostry, bo wierzymy, że Darek wyzdrowieje - podkreśliła Aniela Czerner, szwagierka Darka, która koordynuje organizowane dla niego akcje.  - Lekarze kazali szukać zakładu, w którym można by było umieścić Darka, ale stwierdziliśmy, że się nie poddamy i tego nie zrobimy. Działamy każdego dnia, szukamy dobrych rehabilitantów - dodała.

Podczas koncertu dla Darka, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie mężczyzny, nie zabrakło występów artystycznych. Na scenie pojawił się m.in. Krzysztof Respondek. Można było także wylicytować cenne przedmioty. -  Mamy koszulkę Casillasa, koszulkę z podpisami zawodników Górnika i Ruchu, piłkę z podpisami siatkarzy, są też szwajcarskie zegarki, ale także prosto od serca upieczone muffinki i rogaliczki - wymieniała Aniela Czerner.

Wszystkie działania podejmowane przez żonę, rodzinę i przyjaciół Darka Ośliźnioka okazują się słuszne, ponieważ rehabilitacja chorego przynosi efekty. - Te postępy dają nam motywację do działania. Jestem pełna nadziei, że Darek wyzdrowieje. Może to nie będzie stan taki, jak kiedyś był, jednak wierzę, że będzie chodził. Idziemy do przodu i wierzymy, że z każdym dniem będzie coraz lepiej - zaznaczyła Aniela Czerner.

Darek jest podopiecznym Fundacji Pomocy Niepełnosprawnym „Słoneczko”, na której konto można wpłacać datki na jego leczenie. Jednak także do pomocy włączają się różne instytucje oraz ludzie o wielkich sercach, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.  


Komentarze