Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Zagrają dla Ady

30-09-2020, 21:46 Agnieszka Lewko

Rudzianie po raz kolejny udowodnią, że pomoc drugiemu człowiekowi nie jest im obca. W sobotę (31.10) odbędzie się koncert charytatywny „Rudzkie granie”, z którego dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację Adriany Rozner, która ucierpiała w wypadku samochodowym. Podczas imprezy nie zabraknie występów artystycznych i wielu innych atrakcji. Odbędzie się także kiermasz charytatywny oraz sprzedaż ciast i napoi.

- Będzie to przede wszystkim impreza rozrywkowa, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. To doskonały sposób na kulturalne, rozrywkowe i rodzinne spędzenie wieczoru, ale jej celem jest przede wszystkim pomoc naszej podopiecznej Adrianie Rozner. Dlatego serdecznie zachęcam wszystkich do udziału w naszym koncercie. Pomóżmy Adzie przezwyciężyć zły los- podkreśla Arkadiusz Pilarz, prezes Fundacji Armia Przyjaciół i organizator wydarzenia

Ada to 27 latka, która w marcu ubiegłego roku uległa ciężkiemu wypadkowi samochodowemu w wyniku, którego doznała całkowitego niedowładu wszystkich kończyn, utraciła mowę oraz usunięto jej ponad połowę kości czaszki.

- Dziś, dzięki intensywnej rehabilitacji, Ada odzyskała sprawność prawej strony ciała i zaczęła mówić. Mimo to potrzebuje dalszej rehabilitacji, aby kontynuować walkę o normalne życie, na którym jej tak bardzo zależy. Miesięczny koszt jej rehabilitacji to około 20 tys. złotych - mówi Arkadiusz Pilarz.

Podczas koncertu, który odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu, wystąpią artyści polskiej sceny muzycznej i artystycznej: Luzaky, Luky, Bubbles & Art. (artystyczny pokaz baniek)., Chwytak & Zuza, Zespół DOX, Ghost, oraz Baciary. W trakcie trwania koncertu obowiązywać będą wszystkie aktualne zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19, takie jak zasłanianie ust i nosa oraz obowiązkowa dezynfekcja rąk przed wejściem do budynku MCK.

-„Rudzkie Granie” to jedna z nielicznych imprez odbywających się w Polsce podczas pandemii COVID-19, dlatego tym bardziej warto wziąć w niej udział, dobrze i bezpiecznie się bawić, a przede wszystkim pomóc Adzie w walce o normalne życie – mówi Arkadiusz Pilarz

Bilety na koncert można nabyć za pomocą Internetu (Koszt biletów to: 25 zł - osoba dorosła, 20 zł - dzieci powyżej 3 lat, dzieci poniżej 3 lat - za darmo (należy zgłosić dziecko w tym wieku w celu zachowania odpowiedniej ilości osób w budynku)).

Jeśli ktoś zdecyduje się na udział w imprezie powinien przelać na konto Fundacji (Numer konta Fundacji: 88 1140 2004 0000 3402 7954 6181) kwotę należną za bilety w tytule wpisując „Rudzkie Granie. X dorosłych X dzieci”. Lub klikną przyciski "kup teraz" na stronie internetowej fundacji http://armiaprzyjaciol.pl/rudzkie-granie, wysłać maila na adres kontakt@armiaprzyjaciol.pl, podać imię, nazwisko, adres oraz numer telefonu każdej osoby, która będzie uczestniczyć w wydarzeniu, a także potwierdzenie przelewu. Po wykonaniu tych wszystkich czynności, organizatorzy wyślą bilet w formie elektronicznej, który należy pokazać przy wejściu do MCK. Liczba biletów jest ograniczona i organizatorzy nie zakładają sprzedaży w dniu imprezy.

 


Komentarze