Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Za kierownicę z Arkadią Band

09-11-2017, 12:32 Arkadiusz Wieczorek

Wśród wykonawców, którzy 19 listopada pojawią się na Dniu Seniora w Halembie, jest również zespół Arkadia Band. Ta grupa muzyczna pochodzi z Rudy Śląskiej i cały czas nie zwalnia tempa, jeżeli chodzi o swoją twórczość. Rozmawiamy o tym z wokalistką zespołu, Dorotą Pacholarz.

– Cały czas występujecie i tworzycie. Chyba nie ma dla Was czasu, w którym nic się nie dzieje…
– Arkadia Band to dynamiczny zespół. Staramy cały czas się rozwijać i realizować nowe pomysły. Nasza praca została doceniona przez wielu polskich i zagranicznych organizatorów. W przyszłym roku zagramy między innymi długą trasę po Wielkopolsce, a także w Wielkiej Brytanii. To dla nas duże wyróżnienie, ale też i kolejne wyzwanie.

– Wasi fani przyzwyczaili się już do tego, że płyta pojawia się co dwa lata. Tym razem będzie tak samo? 
Premiera naszej czwartej płyty odbędzie się już 14 kwietnia 2018 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, ale już w styczniu we wszystkich śląskich mediach będzie można usłyszeć trzy utwory, zapowiadające tę płytę. Co najważniejsze, pozostajemy wierni zasadzie, że są to całkowicie nasze autorskie utwory, a nie „pożyczone”. Prace trwają intensywnie. Co będzie na płycie? Nowe brzmienia, nowe kompozycje, po prostu zaskoczymy naszych fanów.

– Przed nami sezon świąteczny. Czy i w tym roku przygotowujecie na ten czas coś wyjątkowego?
W ubiegłym roku powstała wspaniała pastorałka, skomponowana przez Bogdana Morawca, do której napisałam tekst. Utwór ten pt. „Taki dzień” w tym roku właśnie na święta doczeka się swojego teledysku. Marzy nam się śnieg, a Boże Narodzenie mamy w sercach cały rok i ten świąteczny nastrój będziecie mogli przeżywać razem z nami. Będzie wigilia z Arkadią Band, będą pierniki pieczone przez Ewelinkę, a Sławek z Bogdanem osobiście przyniosą choinkę, którą ja, Julia i Sylwia pięknie ubierzemy, w przygotowane przez nas ozdoby.

– Prywatnie Dorotę Pacholarz będzie teraz można zobaczyć w nowej roli?   
Informacja ta widzę szybko dotarła do „Wiadomości Rudzkich”. Lubię, jak dużo się dzieje, nie lubię stać w jednym miejscu, ciągle dodaję sobie obowiązków i ostatnio rzeczywiście zdałam państwowy egzamin na instruktora i wykładowcę prawa jazdy. Będę teraz szkolić nowych kierowców w szkole nauki jazdy, oczywiście przy muzyce zespołu Arkadia Band. Poza tym mam w sobie wiele pasji, które rozwijam. Potrafię naprawić różne rzeczy mechaniczne, jestem kosmetyczką, potrafię z jednej strony zrobić remont, a z drugiej strony biżuterię, czy bombki 3D. Ostatnio nawet pasjonuje mnie stolarka. To dzięki moim rodzicom cały czas się rozwijam, choć oni razem z moim bratem Mariuszem żartują, że miałam być chłopcem.  Podsumuję to tak, że życie jest za krótkie, aby się ograniczać.


Komentarze