Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Z Rudy Śląskiej do “Masterchefa”

07-09-2020, 10:22 Joanna Oreł

Joanna Mrozek z Rudy Śląskiej znalazła się w finałowej czternastce 9. edycji programu "Masterchef". Rudzianka zaprezentuje swoje talenty kulinarne podczas niedzielnych odcinków i być może będzie miała szansa na zdobycie tytułu Mistrza Kuchni, nagrody pieniężnej oraz kontraktu na wydanie autorskiej książki kucharskiej.

Na etapie castingów Joanna Mrozek przygotowała lekki filet z sandacza oraz ażurowe naleśniki amerykańskie z lemon curd. W wyniku głosowania internautów zdobyła drugie miejsce i tym samym znalazła się na rezerwowej liście osób, które podczas niedzielnej emisji (6.09) programu walczyły o awans do finałowej czternastki. Pani Joanna postawiła na słodkości i przyrządziła fondant z sosem malinowym. Jurorzy byli zachwyceni zarówno smakiem, jak i sposobem podania deseru, po czym jednogłośnie zadecydowali, że rudzianka wystąpi w dalszej części 9. edycji “Masterchefa”. - To było doskonałe (...). Tak drugiego dobrego fondant w tym programie dawno nie jadłam - skomentowała Anna Starmach, jurorka "Masterchefa".

Na co dzień Joanna Mrozek pracuje jako sprzedawca na stacji benzynowej. Jej pasja do gotowania rozpoczęła się ponad 10 lat temu. W głównej mierze jest samoukiem, a dotychczas efektami swojego gotowania dzieliła się na Facebooku. Teraz będzie mogła to robić w programie “Masterchef”.


Komentarze