Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Z obiektywem przez życie

25-07-2018, 13:10 Agnieszka Lewko

Piękno szczegółów otaczającego nas świata można było podziwiać podczas wernisażu wystawy fotograficznej „Z obiektywem przez życie”. We wtorek (24.07) w Galerii Czapla w Centrum Inicjatyw Społecznych Stary Orzegów odbyło się spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostały zdjęcia autorstwa Ewy Szklarczyk – na co dzień radcy prawnej w rudzkim Urzędzie Miasta.

- Ta wystawa powstała między innymi dzięki wsparciu członków Towarzystwa Miłośników Orzegowa, którzy we mnie uwierzyli, za co bardzo dziękuję. Dziękuję wszystkim, którzy mnie namówili na wystawę i pomogli w jej przygotowaniu oraz wszystkim, którzy wsparli mnie swoją obecnością w dniu wernisażu - powiedziała Ewa Szklarczyk, autorka wystawy. - Już od jakiegoś czasu prezentuję swoją twórczość na Facebook’u, bo dzięki fotografowaniu mogę się odprężyć i odreagować stres. To także sposób spędzania wolnego czasu. Kiedy okazało się, że moje fotografie mogą się podobać, postanowiłam się podzielić nimi z innymi - dodała.

Podczas wernisażu nie zabrakło przyjaciół artystki, zaproszonych gości oraz mieszkańców miasta. - Cieszę się, że w naszym mieście jest wielu ludzi, którzy mają różne wspaniałe pasje, a przykładem tego jest właśnie pani Ewa, która na co dzień jest mecenasem, a w wolnych chwilach robi piękne zdjęcia - pokreśliła Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Wystawę przedstawiającą zdjęcia Ewy Szklarczyk można podziwiać do 31 sierpnia w Galerii Czapla. - Te fotografie urzekają świeżością spojrzenia na otaczający nas świat - liczne detale, które na co dzień nie są dostrzegane, piękno krajobrazów i architektury. Muszę pogratulować pani Ewie tej umiejętności dostrzegania szczegółów, dzięki którym możemy na chwilę zatrzymać się w biegu codzienności - zaznaczyła Agnieszka Płaszczyk, kierownik CIS Stary Orzegów.


Komentarze