Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Wyśpiewali 1. miejsce

07-12-2022, 21:18 AP

Wielki sukces Szkoły Podstawowej nr 18 z Kochłowic. Uczniowie zdobyli 1. miejsce w województwie. W konkursie „Do Hymnu” wzięło udział 250 szkół z całej Polski. – Myślę, że wszystko nie udałoby się bez wsparcia dyrektor Grażyny Miliczek oraz moich koleżanek i kolegów z pracy. To ogromne przedsięwzięcie, w które była zaangażowana cała szkoła. Wystąpiliśmy chórem złożonym z 277 uczniów – komentuje wyniki Sandra Loska, która przygotowywała uczniów do konkursu.

Organizatorem 5. edycji tego wydarzenia było Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Warunkiem udziału w konkursie było odśpiewanie przez przynajmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch pieśni hymnicznych. Przygotowania trwały dwa miesiące.

– 9 listopada odbyła się prezentacja konkursowa przygotowanych utworów „Rota”, „Gaude Mater Polonia” i hymnu. Dla mnie moi uczniowie i tak byli wygrani, choć wyniki miały być ogłoszone dopiero 30 listopada. Przyznam szczerze, że w podświadomości chciałam, żebyśmy znaleźli się wśród laureatów, jednak wiedziałam, że będzie to ciężkie, bo w konkursie brało udział ponad 250 szkół – mówi Sandra Loska, która przygotowywała uczniów do konkursu. – W Polsce zostały przyznane trzy nagrody główne, natomiast w każdym województwie została nagrodzona tylko jedna najlepsza szkoła. Dodam, że w województwie śląskim do konkursu przystąpiły 43 szkoły. Była to najbardziej liczna grupa, dlatego szanse były małe, bo nie wiedziałam, jak zaprezentowały się pozostałe placówki. Gdy już zaczęłam śledzić listę nagrodzonych szkół w danym województwie i zobaczyłam „Szkoła Podstawowa nr 18, Ruda Śląska”, przeczytałam to kilkakrotnie i krzyknęłam z radości. Od razu podzieliłam się wiadomością z moimi uczniami, którzy podzielili moją radość. Przyznam, że jest to uczucie nie do opisania. Nasza ciężka praca od września przyniosła rezultaty i ktoś nas docenił. Jest to niesamowite. Myślę, że długo będę wracać myślami do konkursu, warsztatów dyrygenckich w których uczestniczyłam w ramach konkursu oraz momentu, kiedy przeczytałam, że jesteśmy wśród laureatów – dodaje.

Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się w Warszawie (7 grudnia).


Komentarze