Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wychowują od 20 lat

24-05-2019, 13:46 Joanna Oreł

Rozwija, jest drugim domem i daje poczucie bezpieczeństwa - taką misję od 20 lat realizuje Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety w Orzegowie. Jubileusz ten obchodzony jest wprawdzie w placówce przez cały rok, ale to właśnie w minioną sobotę (25.05) odbyły się główne uroczystości.

A skoro tak, to nie mogło zabraknąć koncertu działającego przy przedszkolu Chórku „Róże św. Elżbiety”, jubileuszowego występu wszystkich przedszkolaków, wystawy, zabaw, nagród, podziękowań i urodzinowego tortu. Podczas obchodów podsumowano także konkursu na logo, piosenkę oraz wierszyk. - W naszym przedszkolu cały czas coś się dzieje. Jubileusz rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą na rozpoczęcie roku szkolnego. Natomiast przez ostatnie miesiące nasze przedszkolaki realizowały program, polegający na zbieraniu informacji na temat historii placówki oraz jej patronki, czyli św. Elżbiety Węgierskiej - mówiła siostra Helena, dyrektorka Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety.

Warto przypomnieć, że historia przedszkola jest zawiła. Wprawdzie powstało one w 1905 roku, jednak w czasach wojennych oraz po wojnie, kilkakrotnie zmieniał się jego właściciel i dopiero w 1998 roku placówka wróciła na dobre w ręce sióstr elżbietanek. - Staramy się, aby nasze przedszkole było miejscem dziecięcej radości, duchowego oraz umysłowego wzrostu każdego dziecka. Zapewniamy wszechstronny, radosny i bezpieczny rozwój wszystkim dzieciom. Traktujemy każde dziecko indywidualnie i staramy się sprawiać, żeby każde dziecko czuło się kochane, akceptowane i szczęśliwe. Przygotowujemy do przyjmowania sukcesów, ale także do radzenia sobie z porażkami – wyliczała siostra Helena.

Obecnie do przedszkola uczęszcza 68 dzieci, nad którymi opiekę sprawuje 12 stałych pracowników. - Przedszkolaki uczestniczą w licznych konkursach, w które angażują się wszyscy. Przeprowadzamy także liczne akcje. Jedną z ostatnich było przygotowanie i wysłanie paczki z niezbędnymi rzeczami do sióstr elżbietanek w Tanzanii - posumowała dyrektorka przedszkola.


Komentarze