Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wszystkiego najlepszego dla emerytów

19-04-2018, 14:11 Agnieszka Lewko

Seniorzy z koła nr 9 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowym Bytomiu świętowali. W czwartek (19.04) w Violinowej Gospodzie odbyło się kolejne spotkanie rudzkich emerytów, którzy spotykają się dwa razy w roku, żeby wspólnie cieszyć się z okrągłego jubileuszu urodzin. Podczas czwartkowego spotkania uhonorowano także trzy pary, które obchodziły 50. rocznicę ślubu.

- Spotykamy się, żeby wspólnie uczcić okrągłe jubileusze naszych rudzkich emerytów oraz świętujemy pięćdziesiątą rocznicę ślubu trzech par małżeńskich. Dlatego życzę wszystkim wiele zdrowia i szczęścia oraz życzliwych i dobrych ludzi wkoło, żadnych trosk i wiele radości oraz tego, żeby młodzi ludzie brali z Was przykład - życzyła emerytom Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej podczas spotkania w Violinowej Gospodzie.

W czasie uroczystości wyróżnieni zostały nie tylko pary świętujące „złote gody”, ale także seniorzy, którzy w tym roku obchodzą okrągłą rocznicę urodzin.

- Świętujemy dwa razy w roku, wiosną i jesienią, żeby pobyć we wspólnym gronie i uczcić solenizantów ciastkiem, kawą oraz drobnym prezentem. To ważne dla członków naszego koła, którzy zawsze bardzo cieszą się na tę uroczystość. Mogą się wspólnie pobawić i pobyć w wesołym i miłym towarzystwie - zaznaczył Jan Koehler, przewodniczący koła nr 9 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.


Komentarze