Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wspólne śniadania w ogrodzie

07-07-2018, 14:24 Agnieszka Lewko

Gry, zabawy, animacje, porady, warsztaty i pyszne menu śniadaniowe - to atrakcje, które z myślą o rudzianach spędzających wakacje w mieście przygotowało Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty. W sobotę (7.07) w ogrodzie tej placówki kulturalnej odbyło się pierwsze śniadanie w plenerze  w ramach „Ogrodu śniadaniowego”.

- Pogoda dzisiaj dopisała, było dużo ludzi i to nas bardzo cieszy. W pierwszym w tym roku „Ogrodzie śniadaniowym” wzięły udział dosłownie całe wielopokoleniowe  rodziny, bo były z nami dzieci, rodzice i dziadkowie. Atrakcji dla nikogo nie zabrakło i każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy naszego miasta - zaznaczyła Anna Roszczyk z Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

Główną atrakcją „Ogrodu śniadaniowego” było oczywiście śniadanie w plenerze w rodzinnym towarzystwie. Rudzianie mogli liczyć na urozmaicone menu śniadaniowe, w którym znalazły się ulubione przysmaki dzieci i dorosłych.  - W codziennym zabieganym życiu mamy niewiele czasu, żeby posiedzieć przy wspólnym śniadaniu, porozmawiać i po prostu spędzić razem czas, a nasze „Ogrody śniadaniowe” właśnie to umożliwiają. Po wspólnym pysznym śniadaniu przyszedł czas na wspólną zabawę i moc atrakcji - dodała Anna Roszczyk.

Następne spotkania zaplanowane są w kolejne soboty: 14, 21 oraz 28 lipca, zawsze w godz. 11:00 - 13:00. Ich program nastawiony będzie na gry i zabawy na świeżym powietrzu zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Spotkaniom towarzyszyć będzie zawsze część warsztatowa, ale też część nastawiona na uzyskanie porad z zakresu różnorodnej tematyki, np. profilaktyki bezpieczeństwa.


Komentarze