Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Wspólne kolędowanie w Ośrodku Adaptacyjnym

11-01-2018, 13:42 Agnieszka Lewko

Koncert kolęd i piosenek świątecznych to już tradycja w Ośrodku Adaptacyjnym dla Dzieci Niepełnosprawnych. W tym roku dla dzieciaków zagrał i zaśpiewał zespół „Tolerancja”, który wprowadził uczestników w klimat minionych Świąt Bożego Narodzenia.

- Nasz ośrodek odwiedził dzisiaj zespół „Tolerancja” z Ośrodka Terapii Zajęciowej w Świętochłowicach, w którego skład wchodzą także osoby niepełnosprawne. Zaprosiliśmy do nas również zaprzyjaźnione grupy przedszkolne z rudzkich przedszkoli, dlatego to spotkanie ma wymiar integracyjny. W ten sposób chcemy miło i w świątecznej atmosferze wejść w nowy rok -  zaznaczył Arkadiusz Staisz, dyrektor Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci Niepełnosprawnych.

Podczas wydarzenia dzieci nie tylko słuchały, ale także aktywnie włączyły się w uczestnictwo. Mieły także okazję do zaśpiewania po jednej kolędzie.

- Przyjaźnimy się z dzieciakami z ośrodka od wielu lat, dlatego dzisiaj postanowiliśmy razem kolędować. To jeden ze sposobów naszej integracji, który dzieciom przypadł do gustu i są zadowolone, że biorą udział w tym kolędowaniu - powiedziała Syllwia Wasser, nauczycielka z Miejskiego Przedszkola nr 17, która przyszła z grupą pięciolatków.


Komentarze