Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Wraca kobiece kino – dla rozrywki i edukacji

10-11-2021, 11:04 Joanna Oreł

W listopadzie pierwszy raz po przerwie spowodowanej pandemią wznowione zostanie rudzkie Kino dla Kobiet. Podczas spotkania w kinie Patria panie będą mogły dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki chorób kobiecych, spędzą czas w ruchu, będą mogły posmakować specjałów rudzkich producentów i restauratorów oraz oczywiście zobaczyć film. Tym razem będzie to „Bo we mnie jest seks”, czyli historia aktorki i piosenkarki Kaliny Jędrusik.

Ostatnie Kino dla Kobiet odbyło się w marcu ubiegłego roku. – Czas izolacji przede wszystkim dał nam wiele do myślenia. Każdy mógł się na chwilę zatrzymać i uświadomić sobie, co jest dla nas najważniejsze. Myślę, że spotkanie w babskim gronie raz na jakiś czas dobrze zrobi każdej z nas. Po czasie przestoju każda jest spragniona spotkań towarzyskich, takich, przy których możemy się edukować, a zarazem porozmawiać przy filiżance kawy – podkreśla Marta Glamb, która współorganizuje rudzkie Kino dla Kobiet.

Ideą Kina dla Kobiet jest nie tylko spotkanie się w gronie pań i znalezienie chwili dla siebie oraz na rozrywkę, ale również edukacja. Tak też będzie 19 listopada podczas kolejnej edycji KdK. – Rozpoczniemy tanecznym krokiem z dziewczynami z 2AFit, natomiast z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy o profilaktyce przeciwnowotworowej. Dr hab. n. med. Wojciech Cnota jest tak naprawdę przyjacielem Kina dla Kobiet. Wspiera nasze działania praktycznie od początku istnienia eventu. Kobiety go „uwielbiają”, dzięki temu zwiększa się ich świadomość. Ogromną satysfakcją jest to, że po naszym spotkaniu panie idą na cykliczne badania – mówi Marta Glamb. – Zaprosiliśmy również Iwonę Góźdź-Bryłę, która niedawno usłyszała diagnozę, co dodatkowo wzmocni wykład ordynatora na temat profilaktyki. Przez wzgląd na obecną sytuację długo zwlekałyśmy z ponownym startem KdK. Jednak pewnego dnia to właśnie Iwona zadzwoniła do mnie, porozmawiałyśmy chwilę na temat profilaktyki raka piersi i to dzięki niej nasze spotkania ruszają ponownie. Można powiedzieć, że to ona jest inicjatorem listopadowego spotkania – dodaje Marta.

Kino dla Kobiet rozpocznie się o godz. 17. Na sali kinowej jak zawsze będzie można skorzystać z usług gastronomicznych. Panie skosztują specjałów z firmy KUŚ, kawiarni Panaceum oraz restauracji TuLisMaNore i KarmaMa. Będzie też rozmowa o pielęgnacji ciała i… życiu pszczół. Natomiast na ekranie wyświetlony zostanie film Katarzyny Klimkiewicz „Bo we mnie jest seks”, którego bohaterką jest aktorka, piosenkarka i skandalistka swoich czasów – Kalina Jędrusik. Bilety na to wydarzenie w cenie 30 zł można rezerwować poprzez fan page Kina dla Kobiet oraz zakupić w kasie kina Patria.


Komentarze